Czech NWN project: DEMONA

Starší novinky

27.ledna 2004 -

Překlad nového datadisku Hordes of the Underdark je z poloviny hotov, a tak vám Adam na svých stránkách nabízí druhou betaverzi. Jelikož jde o betaverzi, najdete před každým textem čísla pro snadnější hledání chyb, o kterých můžete psát emailem nebo do diskuse.
Naše Demona forum bylo ze strašidelného webzdarma.cz přesunuto na darknet.cz. Jak už to bývá tento přesun se neobešel bez technických problémů. Máme problém s přihlášením a nefungují nám některé funkce fora. Nebojte, tyto technické překážky brzo odstraníme.
Mole dokončil třetí kapitolu scriptování v NWN, kde se dozvíte něco málo o funkcích a cyklech. A pokud vás zajímá k čemu jsou události, podívejte se na čtvrtou kapitolu scriptování v NWN, kterou pomalu dokončuji.
DM a Counselor má teď na krku Mole. Jedná se především o jmenování nových Counselorů a DM, vytváření pravidel, řešení sporů a problémů, atd.
Díky novému datadisku a patchi 1.61 jsme museli opravit všechny 2da soubory v haku pro modul Demony. Proto jsme vytvořili konfig4.hak, kde jsou opraveny 2da soubory tak aby byly kompatibilní s novým datadiskem. Při této opravě došlo k posunu pozic řádků objektů haku. To znamená že všechny objekty, které mají vzhled z haku se musí předělat. Velkou část této nepříliš zábavné práce udělal Harnan Bliss, který v poslední době kompletuje modul Demony a tvrdě pracuje na úpravách řemesel.
Mole chystá napsat návod na powergaming, tedy jak si vytvořit postavu co nejlépe, defacto aby byla nesmrtelná. Nejlepší kombinace skillu, abilit apod. Prosím hlasujte v naší nové anketě, jestli tento návod chcete.

Jindragon

14.12.2003-

Někteří z vás už vesele paří nový datadisk Hordes of the Underdark a pro někoho je právě na cestě. Podle všeho se má jednat o velmi povedený datadisk, který by opravdu neměl chybět na vašem hardisku. Pravděpodobně už zítra vyjde velmi očekávaný nový patch 1.60, kde budou nejenom opravy známých chyb, ale i toolset novinky. Tento patch především umožní připojení Hordes of the Underdark klientů k NWN originál serveru. To znamená že hráči s novým datadiskem se budou moc po implementaci nového patche na Game Zone připojit k serveru. A ještě tu mám jednu dobrou zprávu, Game Zone objednala pro NWN nový rychlý server.
Začal jsem pomalu psát čtvrtou kapitolu scriptování o událostech, kde popíšu a ukážu na příkladech jak využít události pro stavbu vašeho dobrodružství. Mole připravuje třetí kapitolu scriptovaní o funkcích, která vás seznámí se základním kamenem scriptování.
Adam Rambousek a jeho tým začal tvrdě pracovat na češtině pro nový datadisk a v této chvíli je už přeloženo deset procent textů.
Nová verze Demony 2.28 rozšířila tento nebezpečný svět o dvacet nových lokací! K našemu týmu se připojil Sicco, nový talentovaný tvůrce, který pro vás postavil komplex lokací Dračí Hory, kde se především bude odehrávat DM hra o opravdu obrovský dračí poklad. Takže pokud vás nesežere Drak, nebo nezakopnete o stéblo trávy a nezřítíte se do temné propasti, máte jedinečnou šanci zjistit co mají draci v těch jejich dobře střežených truhlicích. I já jsem nelenošil a něco přihodil. Pod rebelským městem byl vytvořen systém tajných chodeb a místností, které jsou chráněny systémem důmyslných pastí. Wyvern pro vás připravil novou funkci pro Magické pero, kde máte možnost z craft dřeva a masa si připravit proviant. Novou funkci také najdete u nové Emote wand, kde přibyla možnost obrat jinou PC o jakoukoliv věc pokud je mrtvá a nedala respawn. Nakonec Axloth kompletně předělal Alchymii, můžete se pustit do pokusů :-).

Jindragon

24.11.2003-

BioWare vydala nový datadisk “Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark“, který přináší hráčům nové dobrodružství, prestige classes, tilesety, příšery, featy a kouzla. Nejočekávanější novinkou jsou tak zvané Epic levely, které posunou maximální hranici levlu postavy na 40 úroveň. Nový datadisk bude u nás v obchodech pravděpodobně v prosinci. Už teď si ho můžete před objednat v obchodech Funstore a Xzone.
V sekci moduly najdete nový modul “The Light Reborn 1“ od Bruce Nielson, který přeložil Bonedigger. Pokud stavíte svůj vlastní modul a máte problém se scriptováním doporučuji vám šikovný prográmek na vytváření scripů pro NWN toolset “Script Generator 1.5“.
Na Demone se brzo objeví první rebelové, kteří budou muset čelit Alicii a zároveň temné síle démonů. Jejich město hraničí se zemí, kde vládnou odporní démoni, proto jejich přežití bude mít v rukách jen jejich odvaha a vytrvalost. Demona verze 2.27 rozšiřuje podporu pro rebely a umožňuje DM dělat quest rebelů. Ve městě rebelů najdete novou lokaci Rebelské Doupě, kde najdete šéfa rebelů, který vládne městu rebelů a vlastní všechny důležité klíče. Rebelské město a jeho okolí bude brzo rozšířeno o další lokace. Rebelské město bude chráněno strážníky, pokud spatři nějakého Alicijského špeha tak ho okamžitě hodí do temné kobky. Ve městě se brzo objeví lichvář u kterého si budete moc za drobný poplatek uložit vaše zlato.

Jindragon

11.11.2003-

BioWare vydala “Neverwinter Nights Gold Edition“, balík obsahuje NWN originál + datadisk Shadows of Undrentide.
Pokud máte problém sehnat NWN originál, nebo datadisk SoU na Slovensku doporučuji vám ishop www.brloh.sk, kde se chystají prodávat Neverwinter Nights Gold Edition. Napište jim že máte o hru zájem, aby s prodejem dlouho neváhali.
Adam Rambousek má nové forum “Češtiny“, kde můžete debatovat o všem ohledně překladů i her samotných, psát připomínky k překladu, děkovat překladatelům, radit si se zákysy ve hrách, prostě o všem.
Na našich stránkách začal vycházet nový seriál o NWN scriptování. První dvě kapitoly napsal mole, který zde popsal úplné základy scriptování. Pokud chcete aby se na našich stránkách objevily další kapitoly nezapomeňte hlasovat v nové anketě!
Verze Demony 2.26 přinesla perzistentní pohyblivý kredit u NPC obchodníků. Každý obchodník začíná s nulovým kreditem, takže na to aby si od PC mohl něco koupit musí nejdříve něco prodat. Strážníci v Alicii se už s rebely nemazlí, jakmile jednoho spatří, hned ho šoupnou do vězení. Ještě udělám jednu lokaci pro šéfa rebelů u kterého budou moc rebelové získat všechny důležité informace a pak už nic nebrání DM, aby dělali quest rebelů. Věci kolem rebelů se i pak budou ladit podle situace. Pro rebely plánuji další vychytávky. Například do města rebelů přidám strážníky rebelů, kteří budou střežit město proti průnikům vetřelců z Alicie. Rebelové dostanou hůlku, která umožní omráčené nebo polomrtvé PC přenést do kobky rebelů, kde bude moc rebel od PC požadovat výkupné. Pokud PC zabije rebela, tak v jeho mrtvolce najde nejenom GP, ale i hlavu rebela za kterou dostane od jednoho NPC v Alicii tučnou odměnu.

Jindragon

28.10.2003-

Byly ohlášeny detaily na příští měsíc chystané zlaté edice hry Neverwinter Nights. Bude stát 40 dolarů a bude kromě původní hry obsahovat také první datadisk, Shadows of undrentide, množství modulů které se objevily na internetu včetně 4 od Bioware: The Winds of Eremor, To Heir is Human, The Dark Ranger's Treasure, BioWare's Contest of Champions! Také je v oficiálním oznámení napsáno, že "zakoupením získáte okamžitý přístup ke 3000 fan-made modulům" - ale mám dojem, že tím myslí jenom to, že si je budete moci stáhnout - což můžete i s normální verzí (Převzato z dungeony.cz). Na BioWare stránkách je jen krátký odstavec: „Neverwinter Nights Gold announced! Looking to get into the action with Neverwinter Nights? Pick up Neverwinter Nights Gold Edition and get both Neverwinter Nights and Shadows of Undrentide for one low price! Additional details coming soon.“ Zatím je tedy jistý jen spojení NWN + SoU do jediný krabice, která se bude jmenovat “Neverwinter Nights Gold“.
Adam Rambousek vydal kompletní češtinu k NWN a datadisku Shadows of Undrentide. Stáhnout si ji můžete u sponzora češtiny pro NWN na XZONE. V Adamově doupěti během, krátké chvilky vznikly další dva překlady modulů. Pokud si je chcete zahrát podívejte se do naší sekce „Downloady >Moduly“.
Na XZONE se netrpělivě očekává třetí várka NWN originál, která má dorazit koncem října. Dobrá zpráva se objevila na FunStore, kde se po dlouhé době objevila nová nabídka na NWN originál za 888,- Kč a plánované datum dodání je 07.11.2003.
Smutná zpráva, DM Geralt (Belas) se s námi rozloučil a DM Mole se rozhodnul dělat jen GameZone admina a poradce. Další špatná zpráva mi dnes dorazila do mailu, Demona přišla o dalšího Craft Protectora. Nebojte i přes tyto velké ztráty budeme pokračovat dál! Dnes jsem přijal nové dva DM Harnan Bliss a Sklendath, kteří jistě obohatí hru na Demoně.
Verze Demony 2.25 má nového kováře, který z donesených surovin vám vyrobí velmi kvalitní zbraň. V nové verzi také najdete dvě nové zbraně a nebezpečné pasti.
Naše stránky byly přesunuty na nový DarkNet server, sledujete tu rychlost? Pavel mi slíbil že se pokusí do konce příštího měsíce zprovoznit NWN Linux server na Darknetu. Jak už jsem psal na foru, bude to zatím jen testovací provoz.

Jindragon

13.10.2003-

Pomalu se blíží první narozeniny domény neverwinter.cz a modulu “Demona“. Pokud chcete toto výročí nějak vesele oslavit, napište na forum své návrhy. Od založení těchto stránek se komunita českých a slovenských hráčů NWN velmi rozrostla. Demona už není jediný perzistentní NWN server u nás, na kterém můžete pařit nonstop 24 hodin denně. Máme tu nové světy, které s pomalu derou na světlo! Alhambrie je nový svět postaven na akci, RPG hraní a velmi dobře propracovaném systému řemesel CNR. Rocinia bude server pro hardcore RP hráče, postavená na systému HCR ( HardCore Ruleset ) a CNR ( Caftable Natural Resources ). Walls of Agardon je jednoduchý akční svět, který je otevřen všem akčně naladěným hráčům.
Adam dokončil beta překlad datadisku Shadows of Undrentide, finální verze bude asi příští týden. Po dokončení překladu na datadisku bude jeho banda překladatelů překládat jednotlivě některé vybrané moduly. Jakmile vyjde nový datadisk “Hordes of the Underdark“ tak se okamžitě vrhnou na jeho překlad.
Modul Demona verze 2.24 se rozrostl o osm nových lokací! Super lokace “Brána Osudu“ a “Most” od našeho scriptera Wyverna vám vyrazí dech! Pokud se vám povede projít branou osudu a přejít most živý, ocitnete se uprostřed Planiny Démonů. Wyvern provedl novou úpravu penalt za neregulérní opuštění hry. Jestliže zapomenete při opuštění hry použít magické pero, tak při příštím přihlášení budete mít jen jeden život a nebudete moc 3 minuty svou postavu ovládat. Nová verze modulu vyžaduje konfigurační HAK.

Jindragon

3.10.2003-

Firma BioWar vydala nový patch 1.32, kde byl především opraven kód hry tak aby se maximálně zamezilo game/character/server hacking. Příští patch by měl konečně řešit chyby v DM klientovi. BioWare se dívá daleko do budoucnosti a přemýšlí jak dále s rozšiřujícími moduly pro NWN. Po dokončení připravovaného datadisku Hordes of the Underdark, plánuje nově vytvořené rozšiřující soubory distribuovat přes internet. Jednalo by se samozřejmě o placenou službu. Například pokud by si chtěl hráč rozšířit hru o nové příšerky, stáhnul by si za určitý obnos tento balík z webových stránek. Tedy by zaplatil za konkrétní balík nových věcí pro hru nebo by platil nějaký paušál a za ten by si mohl stáhnout co by chtěl.
Do obchodu XZONE dorazila první várka originál NWN a podle diskuse na XZONE už je mají v ruce první pařani. Druhá várka má dorazit 10.října. Smůlu zatím mají ti kteří si hru objednali ve FunStrore, kde zatím hra není skladem. Na můj dotaz mi pan Hanuš z FunStore odpověděl takto: „Dobrý den ano o SevenM vím jenže oni jí také nemají skaldem, stejně tak XZONE. Na hru se čeká již 2 měsíce a stále není k dostání proto jsem radši produkt vypnul a lákavou cenu také. Jakmile bude hra k dispozici nebo to bude alespoň velice pravděpodobné že bude opět ji aktivuji.“
Do sekce Kronika přibyly nové popisy bytostí na které můžete při svých toulkách světem Demony narazit. Tomáš Sadílek přeložil další NWN modul “The Minotaur Maze“, pokud vás zajímá kdo stál za krádeží “Posvěceného Kalichu“ klikněte sem.
Trochu nás zlobila databáze našeho fora, proto bylo devět dní forum nefunkční. Jelikož již víme jak tyto problémy řešit, nebude případný výpadek fora tak dlouhý. Vytvořil jsem nové speciální forum “Pokec”, které si budou moderovat hráči a do kterého nebudou DM zasahovat. Moderátoři můžou jakýkoliv příspěvek od DM v tomto foru mazat. Naopak zas platí u ostatních topiců přísné dodržování tématu. Příspěvky které do topicu nezapadají budou nekompromisně smazány!
Dokončil jsem testování nového HAKu pro Demonu “Demona hak 2“ , kde například najdete nové dvě potvory, kupu nových zbraní, kytky a krásné stromy. Více informací o HAKu naleznete zde. HAK doporučuji stahovat s GameZone, kde je to zatím rychlejší.
Pavel staví nový DarkNet, což bude znamenat rychlejší web a mail. Také to přinese brzké spuštění NWN serveru pod Linuxem, kde v budoucnu bude sídlit nový modul.
Modul Demony 2.23 je postaven na novém HAKu, dočkáte se nových zbraní a předmětů. Craft stromy mají teď úplně jiný vzhled, snad se vám budou více líbit. Zorathusovi narostli vousy a nosí klobouk V bažině ještěrů řádí nová příšera, která v ruce drží nebezpečný trojzubec. Opravil jsem systém penalt za neregulérní opuštění hry, pokud postava nepoužije při opuštění hry magické pero dostane speciální penalty. Více najdete na forum.

Jindragon

16.9.2003-

Na stránkách BioWare už delší dobu je ke stažení beta patch 1.32 Beta 1.
DarkNET.CZ brzo bude mít nový server a rychlejší připojení. Pavel mi oznámil že tento týden bude nový hardware a příští týden začne instalace Linuxu a dalšího software.
Vypadá to že by někdy začátkem října už mohla být NWN originál zas v obchodech. Firma SeVeN M se rozhodla u nás prodávat hry od firmy Atari , stala se oficiálním distributorem této firmy. Více informací najdete na Xzone.
Adam vydal další betaverzi češtiny NWN+SOU, která je kompatibilní s patchem SoU 1.31. Stahovat můžete zde.
V sekci Kronika najdete nové dva texty od Axlotha, kde je popis dvou velmi nebezpečných existencí. Další texty, které popisující extrémně nebezpečné tvory jsou rozpracované a na web je vložím jakmile je Axloth dokončí.
V sekci HAKy najdete nový beta HAK DemonaHak2.hak, který dal dohromady Tichondrius. Pokud budete mít náladu můžete nám pomoc při testování.
Do nové verze Demony 2.22 jsme implementovali nový systém ukládání věcí pomocí bankovního trezoru. Wyvern také dokončil dlouho očekávaný craft token systém, který umožní hráči si vybrat jen jedno řemeslo. Hráč dostane po přihlášení do hry jeden craft token, který odevzdá mistru řemesla, jenž si vybral. Nastavení se uloží do databáze, takže při příštím přihlášení craft token nedostane. Jedna postava tedy bude moc provádět jen jedno řemeslo. Obchodník v bazaru má nastavený pohyblivý pevný kredit, to znamená že vám za danou věc, dá maximálně tolik zlata kolik má momentálně u sebe. Modul se rozšířil o dvě nové lokace, které najdete blízko hřbitova.

Jindragon

27.8.2003-

BioWar konečně vydala nový patch 1.31, kde je především opravena chyba, která zabraňovala připojení k Demoně vlastníkům datadisku Shadows of Undrentide. Na NWN server GameZone byl tento patch instalován a tak se hráči s datadiskem můžou bez problémů připojit.
Na BioWare foru Derek French (Assistant Producer NWN) napsal :“ Hi there. We have been made aware of a server crash exploit today and we are preparing the 1.32 Update to address this. The first Beta should be sometime this week. Due to the sensitive nature of all exploits, we won't be providing you any details on the issue. The DM Client issues as well as other bugs that were originally scheduled for being fixed in 1.32 have been moved to 1.33.“ Nebudu to celé překládat, takže jen ve zkratce. BioWare kompletuje další patch 1.32, kde budou především opraveny chyby způsobující pád serveru. To znamená, že se oprava bugů v DM klientovi přesouvá do patche 1.33.
BioWare dlouhodobě tvrdí, že oprava chyb v DM klientovi není její prioritou a proto opravu chyb v DM klientovi neustále odsouvá. To se nelíbí Hahns Shinovi, který založil petici za zvýšení této priority.
BioWare web byl aktualizován, najdete zde nové stránky plné obrázků nových drsných NPC a tilesetů z připravovaného Datadisku Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark.
Problémy s dodavatelem NWN pokračují, stále nechce zlevnit. Do konce měsíce určitě hra v obchodech nebude a pokud ano tak za zlodějskou cenu. Ale snad to bude v budoucnu lepší, společnost Atari bude mít zastoupení v ČR prostřednictvím společnosti SevenM. Více informací najdete na foru Xzone.
Ve Score číslo 115 vyšel malý článek od Kallara o Démoně. Článek najdete na straně 89 v online sekci.
DM Silursal a DM Wollinar posílí náš Demona tým a zkvalitní tak hru na našem serveru. Oba jsou velmi kvalitními hráči Demony už delší dobu a mají potřebné zkušenosti. Takže se můžete těšit na nové zajímavé questy.
Nová verze Demony 2.21 přinese především hromadu oprav a vylepšení. Dvě nové lokace Alicia Předměstí a Kovářská Dílna zas trochu rozšíří náš svět. Více informací o nové verzi najdete jako vždy na foru Demony.

Jindragon

14.8.2003-

Nedávno došlo na serveru NWN Game Zone k malé havárii, jeden z DM omylem stisknul horkou klávesu na save hry. Smůla je že tam má BioWare nějaký opravdu nechutný superbug, který způsobil, že se na hardisk serveru uložil 9,5 GB save soubor. Následně došlo k pádu NWN serveru. Neštěstí se ale prohloubilo, když jsme zjistili, že se pokazila většina souborů postav. Dlouhé hodiny jsem se pokoušel situaci napravit, ale úspěch se nedostavil. Server stále padal při přihlášení některých hráčů s pokaženými soubory postav. Nakonec jsme se rozhodli pro bolestivé řešení a smazali jsme všechny postavy na serveru.
Dalším zásadním rozhodnutím bylo snížení XP za NPC na polovinu, tím se snažím více podpořit DM questy a RP hru, která si myslím tento akční svět více oživí.
Moc si vážim hráčů, kteří i přes tuto nepřízeň osudu a revoluční změny zůstávají stále s námi. Nebojte já to nevzdám, nadále budu tvrdě pracovat na kompletaci modulu Demony!
BioWare vydala nový beta patch: “NWN: SoU 1.31 Beta 3 (English)“, kde je opraveno mnoho nepříjemných chyb z patche 1.30. No opravdu patch 1.30 se BioWare moc nepovedl.
Do modulu Demony připravuji ve spolupráci s Tichondriusem nový HAK “demonahak2.hak“ , kde například budou nové zbraně, krásné stromy a další super věci.
V nové verzi Demony je implementován persistentní systém od Wyvern založený na Database Access. Z modulu jsem odstranil APTS persistentní systém, který nám nikdy nefungoval dobře. Také jsem odstranil death kámen a zrušení všech kouzel při relogu. Tyto problémy teď řeší nový persistentní systém.
Wyvern je novým DM, který bude zaměřen na technickou část hry a bude s vámi konzultovat bugy ve hře. Kallar opustil pozici DM a bude se naplno věnovat řemeslům a své funkci protektora řemeslníků. Cutis odjel studovat do Japonska, přeji mu hodně štěstí v této dobrodružné výpravě. Koncem prázdni se k nám připojí nové DM.
Brzo dojde ke změně pravidel Demony, proto sledujte naše stránky a sekci pravidla.
Stručný popis novinek ve verzi 2.20 najdete zde.

Jindragon

28.7.2003-

Na BonusWebu najdete velmi dobře napsanou recenzi od Petra Poláčka na nový datadisk Shadows of Undrentide ke hře Neverwinter Nights. Adam Rambousek umístil na své stránky další betaverzi překladu datadisku Shadows of Undrentide. Pokud zvládáte dobře francouzštinu, zkuste si zahrát nejlépe hodnocený modul “Le bâtard de Kosigan“ na Neverwinter Vault. Nejlépe hodnocené moduly na těchto stránkách naleznete zde. Firma BioWare jistě udělal radost všem fandům nakousnutého jablka. Hra Neverwinter Nights pro Mac je hotová a pravděpodobně někdy v srpnu bude k dostání v obchodech.
K projektu Demona se připojil nový skriptér Wyvern alias Mogadon, už brzo budou v modulu Demony jeho šikovné skripty. Nové řemeslo “Alchymie“ je největší novinkou v nové verzi Demony 2.18. Alchymistu najdete v nové lokaci od Cutise “Alchymistická Dílna“, myslím že se mu opravdu moc povedla. Další novou lokaci od Cutise najdete na Tržišti, kde došlo na žádost hráčů k přemístění dílny koželuha. Do modulu jsem implementoval další úpravy řemesel od Kallara. Opravu krumpáčů, obleků, Golemů a opravu amuletů.

Jindragon

23.7.2003-

Někteří z vás už vesele paří nový datadisk Shadows of Undrentide, který přines hráčům Demony velký problém. V datadisku je nepříjemný bug, není schopen pracovat s příkazovou řádkou to znamená, že se k danému serveru připojíte jen pomocí GameSpy klienta. Podmínkou pro připojení k serveru Demona na GameZone je připojení pomocí GameZone klienta a tak hráči kteří mají tento datadisk se zatím k tomuto serveru nemůžou připojit. BioWare slibuje opravu této opravdu ošklivé chyby v příštím patchi 1.31. Na BioWare forum jsem našel vtipnou zprávu od projektanta firmy BioWare Georg Zoeller z pondělí 21.7.2003:
---------------------------------------------------------------------------------------------
Quote: 1.31 will be released when it's finished and tested.
End of story.
---------------------------------------------------------------------------------------------
exactly
---------------------------------------------------------------------------------------------
georg zoeller
technical designer
---------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud chcete přidat polínko do ohně :-) můžete zde.
Na našich stránkách naleznete super úvod do RP hraní. Průvodce Role-Playing napsal Mole, který zde velmi dobře popsal hraní ve stylu RP v multiplayerových hrách. Tento druh hraní vnáší do hry nový rozměr, proto doporučuji všem hráčům tohoto průvodce přečíst.
Seznam známých bugů ve hře NWN najdete zde.
Nakonec tu krátce proberu novinky v modulu Demony verze 2.17, kde především dělal největší úpravy náš protektor řemesel Kallar, který upravil amulety, štíty a přidal do hry nové krumpáče. Opravil růst skillu a obtížnost výroby zbroje. V rámci questu Město Rebelů a PvP systému jsem vyrobil čtyři nové lokaca. Rebelská Kobka bude sloužit rebelům jako ubytovaci prostory pro hosty :-). Chrám Olios bude respawn místem pro rebely. Hospoda U Rebela a Pokoj Rabela budou lokace, kde si rebelové budou moc odpočinout a rozdělit svůj lup.

Jindragon

14.7.2003-

Už v tomto týdnu se konečně dočkáme nového datadisku Shadows of Undrentide, kde například najdete nového tvora Asabi o kterém se více dovíte zde.
Zdržení s dodáním hry Neverwinter Nights je nejspíš způsobeno dodavatelem, který dosud nezlevnil. Teda čeká se až cena spadne dolů a to bude pravděpodobně někdy koncem srpna.
V nové verzi Demony 2.16c najdete kompletně předělané řemeslo zlatníka od našeho Craft Protectora Kallara, který zatím vytvořil novou sadu amuletů. No a už teď se můžete těšit na verzi 2.17, kde budou nové krumpáče z HAK souboru a nové magické prsteny. Modul se rozšířil o novou lokaci Město Rebelů, které bude v budoucnu sídlem psanců. Upravil jsem XP penalty za smrt a podmínku pro získání krystalu života. Upravenou tabulku XP penalt najdete v sekci Pravidla. Na žádost hráčů jsem zrušil časový posun při restu, což velmi potěší magická povolání.

Jindragon

7.7.2003-


BioWare dokončila NWN klienta pro Linux a to i pro nový datadisk Shadows of Undrentide. Podrobnosti ohledně Linux klienta naleznete zde. Je pravda že Linuxoví lidé si zatím na Game Zone Demonu nezahrají, ale nebojte na podzim bude nový Linux NWN server DarkNet. S Pavlem věříme že bude daleko rychlejší nežli Game Zone.
Stále nedočkavě čekáme na den kdy se naše obchody zaplní jedinečnou online hrou NeverWinter Nights a novým datadiskem Shadows of Undrentide, snad možná v polovině tohoto měsíce by měla být tato hra skladem.
Na foru BioWare najdete krátký úvod do příkazů database access. Georg Zoeller zde ve volném čase napsal, krátké příklady jak vyřešit základní problémy s persistentním světem.
Na Demoně se brzo objeví nový DM Skellen, který má v plánu vytvářet nové questy zasazené do přiběhu, jenž nebude mít daný konec. Hráči sami budou rozhodovat o svém osudu podle svých možností. Bude odměňovat především hráče, kteří budou hrát dobře RP stylem.
Na konec tady jako vždy napíšu něco o nové verzi Demony. Takže verze 2.15 přináší vámi vydupané náhodné počasí, to znamená že v jedné lokaci se střídá sluníčko s deštěm a bleskem, někde může i sněžit. Jelikož došlo ke zhroucení obchodu u Tondy Ukeca, vyrobil jsem tento obchod celý znovu. S Cutisem stále ladíme draka DobRáka a stále to není dokonalé, no snad nám Mole pomůže. Cutis vyrobil sadu nových šatů z nového HAK souboru, když budete pozorní zjistíte kdopak si je oblékl.

Jindragon

2.7.2003-

Nový patch 1.30 přinesl řadu zlepšení, ale také řadu chyb. Po implementaci patche nastal v modulu Demony velký problém s importem, nakonec jsem to vyřešil smazáním některých blueprintů, které jsem pak do modulu na importoval ze zálohy.
David Gaider - Design, BioWare corp se na foru BioWare k velkému množství chyb v patchi 1.30 vyjádřil takto: „A number of bugs always get past us for the very reason that our QA resources are limited. That's why we ask for input with the public betas of the patches.“ ( Některé chyby přes nás projdou, jelikož naše zajištění kvality je omezené, proto žádáme o výstup z veřejného betatestu daného patche.)( QA znamená quality assurance tedy zajištění kvality.) Další odpověď byla na dotaz, proč některé věci dřív pracovaly správně a najednou jsou rozbitý: „ Basically it's just because there are so many changes in 1.30. If you take a look at everything that was tweaked or added, it's a massive amount.“ (V podstatě je to proto, že v novém patchi 1.30 je mnoho změn. Když se podíváte na všechno co bylo vylepšeno a přidáno, je toho obrovské množství.) Na titulní straně stránek Neverwinter Vault najdete aktuální zajímavé výběry z oficiálního fora BioWare.
Do modulu Demony byl implementován nový HAK, který obsahuje dva nové tilesety, změněné základní věci, nové motyky pro horníky a módní výstřelky od Lisa. Více podrobností naleznete zde. Pozor! Pokud nemáte soubor HAK rozbalený a nakopírovaný do adresáře HAK nebudete se moc k modulu Demony připojit!
V nové verzi Demony 2.14 nejdete tři nové lokace, kde se prohání živé kůže a roste vzácné dřevo. Nový obchodník se usídlil v Elfí vesnici, který má speciální zboží jen pro Elfy. Opravil jsem spawn v Doupěti zla a provedl jsem malou změnu u vchodu do doupěte. Cutis vytvořil nové NPC “Poustevník“ na které možná narazíte v nové lokaci Les Ticha. Také tu máme opravu draka dobráka a dialogu převozníka. Na konec jsem si nechal opravu ceny dřeva a to ostatní co tu nebudu popisovat :-).
S obchody Xzone a FunStore jsem se domluvil na vypálení doprovodného CD, které bude zasíláno spolu se zakoupenou hrou NWN, nebo datadiskem ke hře. CD bude obsahovat aktuální HAK soubory pro modul Demona, vybrané balíky portrétů, české a slovenské moduly.
S obchodem FunStore jsem se domluvil na speciální ceně pro návštěvníky našich stránek. Hra Neverwinter Nights za 829,- Kč! Datadisk Shadows of Undrentide za 829,- Kč! Pokud si objednáte komplet NWN + SoU poštovné je zdarma!
Pokud chcete podpořit sponzora češtiny do hry NWN, objednejte si hru na Xzone za 899, -Kč!

JindragonPo krátké době od spuštění Demony pro hru Neverwinter Nights, se GameZone spolu s tvůrci samotného modulu rozhodli uspořádat soutěž. Turnaj, ve kterém hlavní úlohu nehraje rychlost myšky či kvalita klávesnice a fragy, ale zručnost v ovládaní meče, tajemných zaklínadel a střelby z luku a kuše.

Harmonogram
PO 30.6.: Začátek registrace
ÚT 8.7.: Konec registrace
Registrujte se zde: mole@gamezone.cz

Registrace
Registraci zasílejte na výše uvedený mail ve formě:
Váš nwn account :
Jméno Vašeho avatara :
Aktuální level :
Povolání :
K jakému týmu bych rád patřil :

Poslední bod není nutné uvádět. Jen pro vaši informaci zde bude složení jednotlivých týmů uvedeno a pokud ještě k žádnému z týmů nepatříte, máte jedinečnou šanci si vybrat.

Mole

25.6.2003-

Na internetu se konečně objevila hotová čeština do Neverwinter nights! Vzhledem ke sponzorství překladu obchodem Xzone, si ji můžete stáhnout pouze u nich. Naštěstí to není napořád, a tak ji příští týden umístíme i na náš web. Určitě jste si všimli, že ikonka překladu stále nezmizela, ale její ukazatel se pohybuje někde okolo 4%. To už Adam rozjel překlad datadisku Shadows of Undrentide, takže se máme na co těšit.

Další důležitou novinkou je nové fórum, to původní "nové" bylo neustále dole a navíc se nám i sesypalo, takže jsme ho přesunuli na server webzdarma.cz, kde se snad usídlí už natrvalo. Příspěvky, které byly v tom předchozím se bohužel při jednom z výpadků smazaly, takže je nemůžeme dát i na nové forum.

A do třetice, v downloadech je ke stáhnutí další balík portrétů a také odkaz na megapack portrétů, který jich obsahuje něco přes 1000...

Tichondrius

18.6.2003-

Takže dneškem by měl být datadisk k NWN v obchodech!!! Důležitou informaci jsem našel na stránkách BioWare, CD - KEY pro datadisk není napsán na zadní straně manuálu, ale na přiloženém červeném papíře. Uživatelé datadisku budou moc hrát po síti s hráči, kteří datadisk nemají pokud daný modul bude vyroben pomocí toolsetu bez datadisku. Možná už dnes BioWare vydá dlouho očekávaný patch 1.30, který především přinese zásadní průlom do způsobu skriptování perzistentních světů. Správně, mluvím o nových skriptovacích příkazech tak zvaný balík database access, který především vyřeší problémy s trvalými daty po restartu serveru. Dále bude patch obsahovat nové NPC Hobgoblin a Pit Fiend.V tabulce charakteru se bude zobrazovat váš základní útoční bonus (attack bonus).Rozsáhlá změna zobrazení “level drain“, jestliže PC bude postižena vysáním levelu, bude váš level zobrazen červeně. DM bude moc otevřít jakékoliv inventáře, tedy i PC! Budou moc hráčům vložit nebo odebrat z inventáře jakoukoliv věc. Super! Patch obsahuje spoustu oprav a vychytávek, které jsem zde nepopsal.
Včera Mole dokončil verzi 2.13 modulu Demony, kde najdete především úpravu řemesel od našeho protektora řemesel Kallara. Jedná se především o opravu tailoru, kde bylo upraveno na 200 výrobků (mužské a dámské ošacení). Black rose byla přejmenovaná na Yellow z které se vyrábí žlutá barva. Tailor nyní bude moci tvořit opasky (tenké, normální a velké),pláště, lehké boty, malé rukavice, batohy, společenské šaty(panské a dámské), zbroje (pro mágy, rangery, monky a zloděje). Přibudou druidské a bardské roby. Prosím tedy všechny, kdo má staré věci od tailora, aby tyto věci vyměnil u DM. Na krumpáče bylo přidáno rasové omezení, takže teď můžou provádět kovařinu jen lidi a trpaslíci. Byl upraven spawn nerostů v Alicii a v Doupěti Zla. Klenotnice se přestěhovala do elfí dílny v Elfí vesnice. Také jsem upravil spawn NPC v Zlatém Dole a v Doupěti Zla. Udělal jsem spoustu drobných úprav a opravil jsem pár chyb.

Jindragon

15.6.2003-
Po krátkej dobe tu máme zas a znova ďalšiu verziu modulu. Vrhnime sa hneď na novinky. Hlavne majstrov kováčov poteší dosť bohatá obmena remesla, nakoľko pribudla možnosť tvorby štítov a nástrojov pre inšie povolania. Ostatné remeslá ako tailor, gemcutter a jeweler už nebudú odkázaní na prísun nožíkov, dlát a palíc, po krátkej výmene zlaťákov a názorov si ich budú môcť zaobstarať od kováčov.
Každý si asi všimne mierne prebudovanú tržnicu, s príjemnou fontánkou, lavičkami, novou tabulou. Skrátka príjemné miesto na využitie voľného času medzi vyvražďovaním temných elfov a prieskumom najtemnejších kobiek.
Na ostrove sa objavilo nové area, kde budete potrebovať viac než len silný meč. Bližšie informácie až na mieste. V rezidencii sa objavil jeden nový domček, kto má chuť rabovať, nech sa páči (teraz ma asi Kallar zabije, ale budiž:). Do Demony bolo implementovaných zopár nových magických vecí, ktoré sú dosť užitočné pre bežného hrdinu. Stačí hľadať a vypytovať sa miestnych občanov, možno vám pomôžu.
Krypta bola mierne upravená, a navyše sa začalo povrávať, že sa do nej nasťahovala nová príšerka, pozor na ňu. Je vraj dosť nepríjemná, ale pre skúsenú -partu- (!!!) dobrodruhov určite nie nepremožiteľná.
Pilný prekladateľ Adam vydal novú verziu češtiny pre NWN, sťahujte tu. Tutoriál od Suticu bol mierne počeštený, a teraz už plne „vyhovuje“ českému priestoru Toolsetu, takže nedorozumeniam by už malo byť zamedzené.
Kto nerozumie anglickému filmu, určite pomôže preložený film k NWN, stačí si ho stiahnuť tu.
Tichondrius skompletizoval výborný HAK PAK, ktorý obsahuje kopu zaujímavých vecí pre tento modul Demony. Je dosť pravdepodobné, že ho budete potrebovať už pre verziu 2.13, ale nieje to isté (pre druhý modul bude vytvorený špeciálny HAK). Ak si chcete pozrieť, čo všetko sa v ňom skrýva, pozrite túto linku. Sťahovať ho ešte nemusíte (možno sa ešte upraví), ale pokiaľ máte silnú linku, môžete si pozrieť, čo všetko sa v ňom skrýva.
Za pozornosť určite stojí informácia o vydaní BETA 1.30 Patche, ktorý už obsahuje okrem obligátnych úprav aj dlho očakávaný Database Access. Ešte nieje oficiálne podporovaný, ale pre testy nového systému perzistencie sa oplatí vyskúšať to. Samotný patch (cca 9 MB) aj návratový patche (1.30 > 1.29, cca 3 MB) sa dá stiahnuť tu.

Sutica

10.6.2003-
Firma BioWare vydala dlouho očekávaný datadisk Shadows of Undrentide, který si můžete objednat na Xzone za 899,- Kč. První modul Demony nebude podporovat tento datadisk, ale uvažujem o jeho použití do připravovaného modulu 2. Nový patch 1.30 pro NWN pravděpodobně vyjde někdy kolem 18.června. Nový patch, kde bude Database Access, Bachelor #1a Bachelor #2, především vyřeší problémy s perzistencí. Co to přinese do modulu Demony? Především spolehlivý systém ukládání trvalých dat jako je banka, životy PC, lokace, datum a čas.
Na GameZone server jsem dnes brzo ráno nakopíroval novou verzi 2.11 modulu Demony. Opravil jsem některé chyby, jako například spawn až 60 netopýrů na jednom místě v kanálech :-). Upravil jsem také třetí patro krypty a chrám. Tichondrius při pokusu o sestavení mapy Demony přišel na pár drobných chybiček, které jsem opravil. Do modulu jsem přidal novou lokaci a NPC pro quest Město Rebelů, který bude dokončen v některé příští verzi modulu. Od Cutise najdete v Demone nová zvířátka se slovenským popisem. Náš protektor řemesel Kallar přidal řemeslníkům nový výrobek.

Jindragon

4.6.2003-
Po krátkej dobe Jindra dokončil ďalšiu verziu Demony. Určite ste zvedavý čo všetko sa zmenilo. V prvom rade by som vás ale rád oboznámil s perfektným článkom o Demone na GameZone, určite stojí za to pozrieť si ho. Na webe pribudla nová sekcia Servers, kde je zatiaľ stručný zoznam zaujímavých NWN serverov. Ak poznáte nejaký kvalitný server, tak neváhajte a pošlite nám o ňom stručné informácie.
Vrhnime sa ale už na novinky týkajúce sa samotného modulu. Pribudla nová štartovacia lokácia Kajuta, kde si postava môže odpočinúť a nadobudnúť nové sily. Celý modul bol trošku preladený a opravený, drobné bugy nájdené a úspešne zlikvidované. Skúsenosti za zabitie NPC boli trošku znížené o 10 percent. Možno ste si všimli, že Hamir, obchodník s takmer legálnym tovarom opustil svoje trvalé miestečko. O jeho predaji sa totiž dozvedeli nesprávne osoby, a tak musí svoj predaj uskutočňovať inak. Pokiaľ máte šťastie, tak ho nájdete. Remeselné knihy boli preložené do slovenčiny, už sa nemusíte trápiť s angličtinou (zato so slovenčinou, ale myslím, že to je lepšie:). Postavy na vyšších leveloch určite poteší novinka, že sa pripravuje obrovské množstvo nových lokácií, ktoré budú ale zakomponované až v nasledujúcom update. Patrí medzi ne druhé poschodie Zlatého dolu, nová lokácia Neprostor (spolu s dosť ťažkým questom), Mesto Rebelov (tiež s neľahkým questom), Brána Osudu (jediná cesta do zeme ovládanej démonmi, a dostať sa sem bude možné len obtiažne). Pre prvý modul vyrobí Tichondrius HAK, ktorý bude mať po zabalení maximálne 20 MB, čo je viac menej rozumná veľkosť aj pre modemárov.

Sutica

30.5.2003-
Na prelome mesiaca tu máme zas a znova novú verziu našeho najlepšieho a najobľúbenejšieho modulu Demona s poradovým číslom 2.09. Čo nového nám prináša ? Tak ako iste už mnohí z vás vedia, Demona má nový server GameZone. Server DarkNet ostáva, a vôbec nemáme v pláne zrušiť ho. Postavy sú ale na novom serveri resetnuté, a navzájom medzi GZ a DN neprenosné. Hra je na novom serveri omnoho stabilnejšia a rýchlejšia, a zvýšil sa aj počet maximálnych hráčov na 32. Na to, aby ste mohli hrať na tomto serveri potrebujete byť predovšetkým zaregistrovaní, a musíte mať stiahnutého najnovšieho GZ Klienta. Potom si stačí už iba nájsť Neverwinter Nights, Demona, Spustiť.
Samotný modul obsahuje obrovské množstvo vynovení, medzi ktoré patrí kopa nových NPC, nové vecičky pre questy, opravy zabugovaných scriptov. Krtko sa činil, a stihol konečne vyprodukovať upravený NPC loot script a úplne nanovo napísať GP NPC loot script. Všetka česť, toľko kódu by sa mi prechádzať veru nechcelo :) Jindra vytvoril upírov s veľmi nepríjemným trvalým level drainom, takže pozor na nich, radšej bežať.
Na internete Darion našiel článok, ktorý pojednáva o probléme „Jak na ten DM play“ a môžete si ho prezrieť tu. [RR]Axloth spísal novinky o Datadisku Shadows of Undrentide a umiestnil to sem.
Na webu je nová sekcia Servers, kde budú stručné informácie o všetkých českých a niektorých zahraničných serveroch, a ochudobnená neostala ani FAQ, kde môžete nájsť trošku podrobnejší návod ako sa pripojiť na GZ NWN server.
Ešte jedna poznámka na koniec, dnes (29. dňa mesiaca Máj, roku Pána 2003 približne o 20. hodine) dosiahla Demona rekordný počet prihlásených hráčov, a to 15. Dúfam, že toto číslo bude neustále narastať (a dúfam, že to neustále narastajúce číslo zvládne server:).

Sutica

Pozor na nové DM Skaveil !!! :-)

Jindragon

19.5.2003-
Po krátkej dobe je na linux serveri ďalšia verzia Demony 2.08. Čo nového prináša ? Predovšetkým upravený rest systém, ktorý umožňuje postavám oddych len v miestach bezpečných, napríklad v blízkosti studničiek, ohňa, v chate alebo v prístrešku, z čoho vyplýva zrušenie spánku v lokáciách a povolenie restu len v určitých oblastiach. Jindra opravil sťahovanie nevinných zvieratiek, takže si konečne môžete ísť do lesov naplniť svoj deficit krvi a čerstvej kože. Vynovené, alebo skôr pridané boli aj ďalšie lokácie. Po Alicii sa rozšírilo, že niekde na ostrove si upíri založili nové hniezdo, takže prajem veselý lov na stvorenia s najbelejšími zúbkami na svete. Okrem upírov ale ešte námorníci (alebo skôr jediný opilý námorník) objavil ostrov. Ešte tam nebola búrka, takže ho nazval Priezračný ostrov. Dostať sa tam je ale trocha ťažšie, pretože lodí a (triezvych) námorníkov je málo. Musíte teda nájsť niekoho, kto vám pomôže (skúste hľadať mimo Alicie). Vopred ale upozorňujem, že to zadarmo nebude, a tak novú lokáciu navštívia asi iba postavy s vyšším levelom (alebo vyšším bankovým kontom). Pridané boli ešte aj super nové veci. Na internete sa objavila správa, že datadisk k NWN vyjde asi 30.6.2003. Jindra ešte našiel na internete velmi dobré francúzske stránky, výborný portrét drsného chlapíka, server Daggerford s veľmi tvrdým trestom trvalej smrti, diskusný klub o NWN a informácie o ďalšom datadisku k NWN, ktorý sa bude volať Hordes of the Underdark. Niektorých ešte Nerozhodnutých by mohla zaujať akcia FunStore, kde sa teraz samotná hra NeverwinterNights predáva za 1699,- Kč. Na čo ešte čakáte ?

Sutica

11.5.2003-
Dnes jsem poslal Pavlovi novou verzi Demony 2.07 s novou lokací Zlatý Důl. Opravil jsem pár chyb a nedostatků, například ATS skill wand již funguje správně. Upravil jsem rest systém, snížil jsem dobu mezi dvěma odpočinky na polovinu a zrušil jsem možnost restu ve většině lokací. V některých lokacích najdete speciální místa (tábořiště), kde máte možnost si oddechnout. Opravy se také dočkal Očistec, kde přibyly dva oltáře a byl upraven systém oběti. Cutis vyrobil sadu nových NPC s veselými dialogy, které oživí hru.
Sledujte sekci Kouzla (nezapomínejte na refresh stránky), kde budou postupně přibývat nová kouzla. Cutis dodal materiál do nové sekce Toolset, která především osloví začínající stavitele NWN dobrodružství a pomůže snad rozšířit řady vývojového týmu Demony, který neustále hledá nové spolutvůrce. Sekci Downloady najdete nově přeložený modul The Crystal Tower (Krystalová Věž ) CZ od Tomáše Sadílka. V naší kronice se zas dovíte o velmi podivné Igorově smrti v Ruinách.
Předchůdcem slavné hry Neverwinter Nights od BioWare byla stejnojmenná online hra běžící na AOL po většinu devadesátých let. Pokud vás to zajímá více mrkněte na stránku původních Neverwinter nights. Na stránkách Bioware jsou nové velmi povedené stránky o datadisku Shadows of Undrentide, který je již v prodeji. Na ishopu amazon.com jsem našel cenu za datadisk NWN 30$ (cca 900 Kč), ale co je velmi zajímavé originálku hry Neverwinter Nights tam mají také za 30$ což je o tisíc korun levnější než se prodává v Čechách.

Jindragon

17.4.2003-
Zprovoznili jsme nový systém penalt za smrt. V nové lokaci Očistec najdete Cutisovo NPC, které vás za úplatu přesune do světa živých. Od postav nad 9 levelem bude toto NPC vyžadovat Krystal Života, jenž získáte pokud obětujete část své výstroje. Mole připravuje změnu systému oběti tak, aby byla započítána cena obětované věci, level postavy a náhoda (hod kostkou). Novinkou je také celkem obyčejně vyhlížející kámen od našeho veselého alchymisty s legračním jménem, který slouží k rychlému přesunu do Alicie.
V sekci Kouzla najdete popis deseti nových kouzel. Nové screenshoty najdete v menu Popis Demony a v sekci Downloady najde dokončený překlad modulu The Vethboro Dragon CZ zabalený do super instalátoru.
Pokud preferujete Linux před MS Windows neváhejte a klikněte sem, najdete zde kompletní popis jak nainstalovat NWN klienta pod Linuxem a nějaké ty tipy a triky.
V BioWare začalo betatestování netrpělivě očekávané novinky Database Access, která snad vyřeší problémy s persistencí. Při brouzdání na netu jsem narazil na zajímavou stránku Neverwinter Connections, kde najdete zajímavé scripty a utilitky pro NWN. A nakonec tu mám link na velmi zajímavý PvP modul NWTactics.

Jindragon

10.4.2003-
Na Linux serveru je nová verze Demony 2.05, kde je opraveno kouzlo Timestop, které způsobovalo crash serveru. Najdete zde dlouho slibovaný HC dungeon Doupě Zla, kde narazíte na opravdu nebezpečné potvůrky. Na výpravu do doupěte se vydejte jen z opravdu zkušenou družinou a nezapomeňte na zloděje. V budoucnu Doupě Zla rozšířím o další lokace a přidám HC questy.
Připravuji úpravu systému penalt za smrt, již v této verzi není script pro ztrátu věcí, ale nebojte se tento druh penalty z Demony úplně nezmizí, jen se bude vybírat jiným způsobem. S touto úpravou systému souvisí nová posmrtná lokace Očistec. Další novinkou bude Zlatý Důl obývaný klanem trpaslíků, kteří nemají rádi nepozvané návštěvy, zvláště když jim dolujou jejich zlato.
V sekci Pravidla přibylo nové pravidlo pro PvP souboje. Mám určitou představu o začlenění PvP soubojů do Demony, jenže je trochu složitá na provedení, takže nemám představu kdy bude implementovaná do Demony. Rád bych PvP souboje propojil s Questy, což je druhý háček. Questů v Demone je málo, zvláště těch složitějších, proto prosím všechny veselé stavitele dobrodružství pomozte.
Na webu se brzo objeví nová sekce Kouzla, od veselého překladatele Adama již mám překlad. A když už jsem u Adama mám tu od něj krátkou zprávu vydanou devátého dubna:
"Abych zastavil neustálý proud otázek a hlavně obvinění, tak pro ty méně chápavější píšu, že zpráva zveřejněná 1.4. byla opravdu aprílová a ani trochu se nezakládá na pravdě :-) Důkazem toho je 4. betaverze, která vyšla o den později."

Jindragon

3.4.2003-
V sobotu jsem poslal narychlo dokončenou verzi Demony 2.04, minutu před tím než jsem vyrazil na hory. Do této verze jsem zanesl omylem jeden starý script, nebojte v příští verzi bude oprava. Verze 2.04 obsahuje především nová nebezpečná NPC a jeden nový quest od Sutica. V nové verzi snad už bude implementován slibovaný HC dungeon Doupě Zla.
Pantaril zprovoznil Status Serveru, kde najdete aktuálně připojené hráče k serveru Demona. V menu najdete novou sekci Odbornosti (Featy), kde je popis všech Featů ve hře NWN.
Na stránkách Adama Rambouska je nová betaverze češtiny takže vesele stahujte.
Zpráva od Adama vydaná prvního dubna:
"Jak jste se jistě už doslechli, na 100. čísle Levelu vyjde jako plná hra NWN a samozřejmě s češtinou. Včera mi psal šéfredaktor Levelu a zvednul částku, kterou za češtinu nabízejí na 100000,- Kč, ovšem s podmínkou, že čeština se vůbec neobjeví na internetu. Tím pádem poslední verze češtiny, kterou si ještě můžete stáhnout, je 3. betaverze. A nezapomeňte koupit Level č. 100."

Jindragon

18.3.2003-
Dokončil jsem verzi modulu 2.03, kde najdete nové lokace plné nebezpečných potvor. Sutica vyrobil pár nových NPC, které mají vtipné dialogy. V tomto modulu také najdete špinavé zákoutí Alicie, kde se schází ta nejodpudivější sebranka. Pokud budete chvilku hledat jistě brzo najdete tři nové obchody, kde si můžete doplnit svou výbavu. V této verzi modulu došlo k zásadní úpravě spawnu potvor, připravte se na pár překvapení. Lokace Doupě zla a quest pro získání titulu Lorda není v tomto modulu implementován, pravděpodobně bude v příští verzi.
Naše stránky se rozrostly o tři nové sekce Rasy, Dovednosti a Povolání, kde najdete překlad popisu ras, dovedností a povolání postav od Adama Rambouska. Do sekce Kronika přibyly dva nové zajímavé příspěvky od našich veselých hráčů. A nakonec se nezapomeňte podívat na nové dva screenshoty.
Bioware vydala nový patch 1.29, který si můžete celý stáhnout z našeho serveru. Pokud vás zajímá copak je v novém patch nového klikněte sem.
Jistě neodoláte kliknout na tento link, který vás teleportne na stránku s popisem nového Prestige Classu Shadowdancer, který bude obsažen v připravovaném datadisku Shadows of Undrentide.

Jindragon

11.3.2003-
Brzo bude na Linux serveru nová verze Demony 2.03, kde budou opraveny některé chyby. Ale především zde najdete nové zajímavé questy od Sutica. Můžete se těšit na nové lokace a nový temný dungeon Doupě Zla, kam se budou moc odvážit jen ty nejzkušenějších hrdinové. Na dně dungeonu bude čekat obrovský poklad, který může i velmi zkušeného válečníka připravit o rozum. Brzo bude svět Demona obohacen novými magickými nestvůrami, které nebude jednoduché zabít. Pro hráče na 20 levelu připravuji jedinečný Quest po jehož splnění dostane postava titul Lorda. Jen postavě s titulem Lorda bude umožněno projít Bránou Osudu a spatřit magický krystal, který je zdrojem magického pole. Dál už je jen zpustošená země démonů, kdo se tam odváží proniknout?
Na BonusWeb foru se vede bouřlivá diskuse o tom zda bude či nebude plná verze hry Neverwinter nights v Levelu číslo 100.
Pokud si chcete zahrát NWN i na jiných serverech doporučuji semi-persistentní svět Middle Earth, persistentní svět The World Of Avlis, persistentní svět Tarala. Seznam serverů NWN se stručným popisem naleznete na Neverwinter Vault, kde nejlépe hodnocený server je Urath Online.
V sekci Downloady najdete nový český modul Spiknutí 1 - Krvavé Štoly a nový balík portrétů.
Jakmile to bude možné objeví se tu překlad popisu feat, povolání, ras od Adama Rambouska. Také bych rád v dohledné době založil nové dvě sekce Tipy & Triky - a Toolset.
Jindragon

4.3.2003-
Upravil jsem sekci Kronika a přidal nový zajímavý text, který popisuje hlubokou minulost Demony. Do Kroniky nadále můžete vesele přispívat, nebojte odměna vás nemine. Přesunul jsem některé zaprášené novinky do sekce Starší novinky, kde také najdete link na Tichondrius oldies.
Vydání druhá části epizody série Witch's Wake bude nejspíš zpožděno, čtěte zde. Velmi zajímavé skripty jsem našel na NWN SCRIPTING stránce, možná některé použiji v Demone takže se těšte.
Jindragon

28.2.2003-
Udělal jsem trochu práce na webu. Rozhodl jsem se přejmenovat sekci Legenda na Kronika, zde budou zapsány důležité události ze současnosti a budoucnosti Demony. Do kroniky budou moc přispívat postavy a DM. Za každý příspěvek dostane postava nějakou malou odměnu, ale pozor ne každá postava je schopná něco srozumitelného napsat.
Přibylo pár nových linků v sekci Links. V nové verzi Demony 2.01 budou opraveny některé chyby na které jsme narazili při testování verze 2.00. Také jsem zde provedl pár malých úprav, například Krejčovská dílna na tržišti atd. V Elfí vesnici bude brzo otevřena malá hospůdka, kde se budete moc občerstvit a odpočinout. V plánu je také jednosměrný teleport z Elfí vesnice do Alicie, jenž především řemeslníkům ušetří spoustu času.
Pro mágy tu mám link na popis nových kouzel na připravovaném datadisku Shadows of Undrentide. Pokud jste zvědavý na novou potvoru, která se objeví ve světě NWN tak se mrkněte sem na Formians, je to takový přerostlý mravenec.
Jindragon

24.2.2003-
Takže jsem se to tu rozhodl maličko předělat. Smázl jsem stránku s novinkami ke stránkám a od teď budu psát novinky sem. Bude to doufám přehlednější, když bude vše na jednom místě.

V Downloadech je nově odkaz na Beta češtinu na NWN a několik nových wallpaperů. Také si můžete stáhnout český modul Ether Land(Už delší dobu). Zároveň pracuji na stránce o HAK souborech, budou tam všechny, které byly zmíněny ve fóru. Bude u nich popisek, link, obrázek..., takže si je každý bude moct vyzkoušet a udělat si vlastní názor.

V menu nalevo se objevila nová kolonka s nápisem Shadows of Undertide. Budu se tam snažit podávat informace o očekávaném datadisku k Neverwinter Nights.
Tichondrius

22.2.2003-
Mole dokončuje práce na nové revoluční verzi 2.00 modulu Demony. Zásadní novinkou v novém modulu především je persistence (trvalost), která přinese do Demony nové vychytávky jako je například banka. Jak jistě už víte z fora v novém modulu budou upraveny scripty pro rozdělování XP, kde došlo ke snížení XP za NPC o 30 procent a nastavení maximálního XP za NPC dle levelu postavy. Pokud si do party vezmete neschopného zelenáče počítejte s AC penalty. V novém modulu také najdete pár nových lokací, jedna je obzvláště důležitá pro řemeslníky.
K našemu vývojovému týmu se připojil Lukáš, který právě teď pracuje na nové úvodní stránce http://neverwinter.cz/. Do sekce Pravidla jsem přidal nové zákony pro DM a PC. V menu Downloady najdete nové moduly ke stažení a jednu žhavou utilitku od Krtka. Náš Craft Protector pro vás připravil popis řemesel, který najdete v novém menu Řemesla.
No tohle už asi není novinka, Bioware konečně vydala nový patch 1.28, který trochu pozlobil Pavla. Pokud vás zajímá co nový patch obsahuje klikněte zde. Do nového datadisku Bioware připravuje Prestige Class: Harper Scout, zde najdete podrobnější popis nového povolání. Zajímá vás co to je Prestige Class , no já jsem zjistil, že to bude jakési vedlejší povolání. Toto povolání se vám nabídne jen tehdy, když budete mít splněny nezbytné předpoklady ve skillech, feats a někdy i v přesvědčení.
Jindragon

12.2.2003-
Nová verze Demony 1.98 především obsahuje úpravu řemesel. Kallar po dobu mé dovolené udělal opravdu velký kus práce. Demona teď má tři nová řemesla Tailor -(krejčí), Fletcher (šípař) a Bowyer(výrobce luků). Myslím že také vyrobil jeden opravdu obtížný quest a udělal spoustu malých úprav v řemeslech a ve vyváženosti hry. Po problémech s kosou The Reapers of Souls jsem se rozhodl pro zrušení spawnu všech NPC bossu. Nebojte se s Lordem Salekem se v budoucnu setkáte, ale jen pod kontrolou DM. Pozor! Postava, která je ovládaná DM je vždy modrá a přesto může být vůči vám nepřátelská. Brzo zde bude popis pravidel pro DM, aby jste věděli co můžete od DM čekat. Pozorně čtu vaše připomínky na forum a na některé z nich odpovím úpravou modulu.
Pavel zprovoznil částečně admin nástroj, ale bohužel nejdůležitější funkce nefunguje, no hádejte která.
Jestli vás zajímá co Bioware připravuje do nových patchů klikněte sem. V plánu mají nepřiklad dvě nové příšery Bachelor a Gnolls. Pro stavitele světů připravují dvě utilitky Multiple Hak Paks a Database Access.
Jindragon

30.1.2003-
Do modulu jsem přidal 13 nových lokací, kde najdete pár drsných NPC. Pozor nový agent démonů byl vyslán do Alicie, aby provedl tajný záškodnický úkol. Pokud narazíte na tohoto nebezpečného agenta buďte velmi obezřetní. Příští týden budu na horách, zastupovat mě bude Counsellor Case. Na forum bude brzo zveřejněno jméno nového DM. Pozděj vložím všechny jména DM na web.
Jindragon

24.1.2003-
Opravil jsem postihy za kriminální činnost (relog, vražda common NPC ve městě, vandalismus ve městě). Pokud provedete nějaký zločin, budete automaticky přesunuti do vězení a přijdete o všechno vaše zlato. Za porušení zákona nejsou žádné XP penalty. Zvýšil jsem odolnost dveří ve vězení. Pokud se za nějaký váš zlý čin dostanete do vězení, musíte počkat na DM, nebo na pomoc přítele, který za vás bude ochotný zaplatit kauci. Kauci můžete složit u správce vězení, který bydlí v rezidenci blízko jižní brány.
Do modulu jsem implementoval Kallarovu opravu řemesel.
Jindragon

20.1.2003-
Pozor! Provedl jsem opatření proti podvodníkům, kteří zneužívají relog bug. V sekci Pravidla bude brzo popis tohoto opatření. Při smrti obdržíte death kámen , pokud se s tímto kamenem v inventáři odlogujete, tak příštím loginem se dostanete do vězení. Problém nastane především tehdy, když vás někdo probudí z bezvědomí, nebo přivolá zpět z říše mrtvých. Death kámen vám pak zůstane v inventáři a pokud ho rychle z inventáře neodstraníte riskujete vězení! Na postavy, jenž se do vězení dostanou, protože zapomněli vyhodit tento kámen ze svého inventáře, a nebo jim spadnul klient, bude pohlíženo stejně jako na ostatní kriminálníky! Nikomu nebudou zpětně vypláceny reparace!
Pozor při login nemáte aktivní kouzla, musíte restovat!
Implementoval jsem do Demony Item Manager script, který po pěti minutách likviduje všechny věci, jenž zůstaly na zemi. Pro zvýšení obtížnosti jsem přidal script, který automaticky uzdravuje hostile NPC. Pro zloděje jsem v kanálech nastavil XP odměněny za odstranění pastí a odemknutí dveří. Zatím je to jen test, pokud se osvědčí provedu toto nastavení pro všechny lokace.
Postupně budou implementovány restrikce pro řemesla, více informací najdete v sekci Pravidla. Kovář Kallar (Case) správce cechu řemeslníků vás jistě bude průběžně informovat o všech novinkách na forum.
Po problémech způsobených novým opatřením proti relogu, jsem udělal ve verzi 1.94+ pár nových úprav. Snížil jsem postih XP a GP za relog na 10 procent. Do scriptu restu a magického pera jsem přidal příkaz na zničení death kamenu. Takže pokud před relogem provedete rest nebo uložení postavy pomocí magického pera, deth kámen se automaticky zničí a vy máte jistotu že se při příštím přihlášení nedostanete do vězení.
Jindragon

16.1.2003-
Omlouvám se za dlouhodobý výpadek Linux Nonstop NWN serveru. Výpadek je způsoben vlastností NWN serveru, čím déle běží tím více se zvyšuje ping. Jednoduše server potřebuje častý restart, nejméně jednou denně. Pavel si vesele užívá na horách, takže musíme počkat dokud se nevrátí z hor a neprovede restart serveru. Pavel má v plánu vyrobit administrátorské rozhraní, pro vzdálenou správu serveru, které vyřeší stávající problémy.
Do sekce Popis Demony přibyl nový screenshot z pohledu DM na boj Clerika proti Doom Knight. Podívejte se do sekce Pravidla, kde najdete nové dva body zákona serveru Demony. Také zde naleznete tabulku zkušeností a postihů za smrt, ke každé tabulce jsem přidal vysvětlení. Pokud vás zajímá jak je to v Demoně s odpočinkem a se smrtí pak si přečtěte tuto sekci.

Lord Brother Mole právě teď intenzivně pracuje na testování HAK paku pro Demonu o výsledcích vás bude průběžně informovat na forum.

Stále hledáme nové statečné pomocníky, kteří nám pomůžou řešit složité problémy v divokém světě Demona. Stále nevíme jak řešit persistentci světa.
Jindragon

12.1.2003-
Do sekce Popis Demony jsem přidal nový screenshot "Souboj Pavouků" z naší včerejší akce v Hlubokém lese. Lacrymosův pavouk nakonec vyhrál, no pravda trochu jsme mu pomohli. Do sekce FAQ jsem přidal malý stručný návod pro newbíky jak se připojit k Linux serveru Demona.

Lord Brother Mole vyrobil dva jednoduché questy pro postavy na prvním levelu. Hlavní quest postava bude mág Zorathus, který vám bude zadávat důležité úkoly. U přístavu najdete budovu s velkou věží, kde tento mág sídlí. Na tržišti se zabydlel nový cech, když půjdete kolem nezapomeňte se zde zastavit. Krypta má nové patro, kde se koná party nemrtvých. I když nejste pozvaný neškodilo by jim tam udělat trochu veselo, ať se nenudí!

Provedl jsem změnu v systému XP a GP penalt za smrt, teď je nastaven podle levelu. Na hřbitově je nový loot a spawn. Upravil jsem v dolu spawn drahých kamenů, tak aby klenotnici měli materiál na své blýskavé výtvory.

Víte že Neverwinter Nights už vyhrála 45 cen? Podívejte se zde co všechno tato extrémně povedená ON-LINE hra vyhrála.
Jindragon

5.1.2003-
Pavel rozchodil Linux Nonstop NWN server, zatím jen max šest hráčů, ale pokud nebudou problémy hranici posunem. Zatím nemám žádné administrátorské nástroje na spravování serveru, takže ze začátku bude možná dlouhá reakční doba na server crash, ale Pavel brzo vyrobí nástroj na administraci NWN serveru. IP adresa Linux Nonstop NWN serveru je 62.24.73.166:5121.

Do Demony byl konečně implementován Ambrosia Tradeskill System od Allen Sun inspirovaný UO. Zatím je nasazeno jen jedno řemeslo, ale postupně budu přidávat i další. Na tržišti najdete Mistra Kováře z Alicie Krown, který vás jistě rád, za malou úplatu, zasvětí do tajů kovářského umění. Po městě jsou rozmístěny odpadkové koše na věci, kterých se potřebujete zbavit, prosím házejte všechny nepotřebné věci do těchto košů, aby nám netuhnul server. Rozšířil jsem první a druhé patro kanálů, přidal jsem tam nějaký spawn lootu. Pro zloděje jsem vyrobil delikátní práci, zámky a pasti nejrůznějšího druhu, které potřebují vaše šikovné ručičky. Upravil jsem hlášení o stavu opravdové zkušenosti. Implementoval jsem do Demony script od Lord Brother Mole "vražda", pokud zabijete bezbrannou osobu hra vám sebere 100 xp a vaše přesvědčení se změní na zlé.

Do sekce Popis Demony jsem přidal pár akčních screenshotů
Jindragon

30.12.2002-
Beta test Demony stále pokračuje na stejném serveru. Při testování jsem narazil na pár problémů. Jelikož mi PWDB databáze nechodila dobře odstranil jsem ji z modulu. Upravil jsem smrt systém, pokud umře postava na 1-3 levelu, nebude dostávat XP penalty. Po smrti se na místě, kde postava umřela objeví mrtvolka, kde zůstane část GP (GP penalty). Salekův Magický Netopýr má nový speciální loot. Všechny obchody v Alicii mají nové reklamní štíty. Po přístavu se pohybuje smradlavý opilý námořník (dialog NPC). Hráč dostane při vstupu do světa Demona speciální magické pero, které slouží k uložení postavy na server. Server občas padá, takže používejte.

Dobré zprávy:

Tichondrius vyrobil nové stránky, kde kromě informací o Demoně zde najdete zajímavosti z nekonečného světa Neverwinter Nights.

Nový dialog a skript creator se přidal k týmu, který pracuje na jedinečném projektu Demona. Šéf jedné z nejvlivnějších gild ve světě Neverwinter Nights Lord Brother Mole.

Špatné zprávy:

Pavel o sobě nepodává žádné zprávy, pomalu mám o něho strach jestli ho nedostal Santa Claus! Linux server zatím není, snad ho Pavel zprovozní dokonce ledna.

Changal mi stále neposlal příběh k Demoně (měsíc čekání). Kdopak mi pomůže s příběhem o zemi pustošené démony?

28.12.2002-
Demona má dvě nové lokace, druhé patro Skřetího Doupěte, kde najdete skřetí pokladnici. Pozor operuje zde skřetí sebevražedné komando! A druhé patro krypty, kde na vás čeká banda kostlivců.

Betatest Demony teď běží na serveru 62.245.75.202:5121. Pozor je to jen betatest server (jen pro test!), vaše postavy nebudou přenosné na ostrý server! Pokud najdete nějaké chyby, něco se vám nezdá, nebo se vám něco nelíbí pošlete mi mail, nebo mi to napište do fóra.

26.12.2002-

Uprostřed Hlubokého lesa leží málá vesnice, která má malou útulnou hospůdku "U Divočáka", kde si můžete dobře odpočinout a nabrat nové síly do dalších bojů. Pan hostinský Pigo Divočák je docela milý chlápek, až na to že někdy trochu páchne. Jistě vám rád pronajme útulný pokoj a uvaří dobré jídlo.

Implementoval jsem do modulu Demony Hard Core level experience systém od "Archaegeo", převzal jsem upravenou verzi z "Witch's Wake". Tabulku zkušenosti pro tento systém vložím do sekce pravidla. Upravil jsem loot upozornění, nad hráčem se objeví plavoucí text s názvem věci, kterou získal. V hospodě U Divočáka je teleport do města Alicie. Aby jste mohli teleport použít, musíte si u hospodského koupit klíč k teleport místnosti. DM má nové hračky na strašení postav (WandOfFX, DMsHelper, AutoFollow). Postavy zas při vstupu do modulu dostanou kouzelnou hůlku "EmoteWand".

V sekci FAQ najdete návod, jak si vytvořit vlastní portrét do Neverwinter Nights. Také si tam můžete stáhnout malý balík portrétů.

21.12.2002-
Hluboký les má nové nebezpečné obyvatele, prozkoumat ho doporučuji jen se zkušenou družinou. Vytvořil jsem nový spawn ve městě (vojáci, prostí občané, obchodníci, prostitutky, atd...). Demona má dva nové obchodníky, hospodský Hladový Ahmed prodává proviant a Babule Bylinářka vám nabídne léčivé lektvary všeho druhu.

Implementoval jsem do modulu Demony Hard Core rest system. Pokud budete odpočívat v brnění, nebudou se vám dobře hojit vaše zranění. Únava a vyčerpání se projeví na vašich schopnostech. Můžete odpočívat jen na vyhrazených místech a po uplynutí určité doby. Postavy v jedné družině nemůžou spát najednou, ale na směny. V hostinském pokoji spánkem vyléčíte všechna zranění. Rest vyžaduje přikrývku a proviant.

Malý výběr kvalitních trvalých světů Neverwinter Nights: Haven Krynn , Tarala , The World of Avlis, The Guardian Chronicles.

18.12.2002-
Zrzavý Tom pravá ruka Saleka byl viděn na Rudé cestě jak tam obírá chudáky počestné obchodníky a obtěžuje jejich ženy. Pozor je to nejlepší Salekův vrahoun. Pokud se vám povede přejít přes Rudé Hory, vkročíte do Hlubokého lesa, neztraťte se je opravdu moc hluboký.

Demonu jsem testoval s Pokasem, zdá se pro 1-10 level hratelná. Dnes nastavím v Hlubokém lese spawn pro hráče na vyšším levlu. Také mám v plánu zprovoznit HC rest systém a Trade & Skill system. Použiji skript Ambrosia Tradeskill System od Allen Sun inspirovaný UO. Asi přibudou dva noví obchodníci v market zóně U přístavu. Bába bylinářka bude prodávat levně léčivé lektvary a potřeby první pomoci. U Hladovýho Ahmeda si koupíte něco dobrého k snědku.

Na stránkách 3D Games si můžete stáhnout nové demo Neverwinter Nights, patch 1.27 pro NWN a linux server 1.27 NWN.

15.12.2002-
Skřeti ukrývají ve svém doupěti malý poklad, pozor je velmi dobře hlídaný. Salek vyrobil kolem vstupních dveří do svého úkrytu silné magické pole, nevítaný návštěvník má smůlu. Za městem jsou nové doly, povídá se že tam Honza Černoočko našel zlatou hroudu jako pěst velikou. Když se vydáte po Rudé cestě na východ dorazíte k Rudým Horám. Pozor na bandity!

Na BonusWebu najdete nový článek o připravované expanzi pro Neverwinter Nights Shadows of Undrentide.


12.12.-
Tak jsem konečně vyřešil problém s respawnem pokladů. Při testu multiplayeru jsem objevil pár chyb ve vyváženosti jednotlivý dungeonů, které jsem hned opravil. Pokud budete mít zájem můžete se připojit k beta verzi světa Demona a pomoc při testování. Server Demony bude zapnut jen po čas testování v sekci Action.

Bioware vydal po 3 a půl měsících vývoje oficiální modul série "Witch's Wake " , první díl série "The Fields of Battle" stahujte zde. Tvoje cesta začíná uprostřed ztracené bitvy, kde jsi byl těžce zraněn, ztracen a sám, nepamatuješ si, který zlý vítr tě sem zanesl. Witch's Wake svět je temný a velmi strašidelný, plný záhad.

6.12.-
Sekce Links je upraven tak aby byla přehlednější. Trochu se trápím s vyladěním respawnu pokladů. Zatím jsem nikde nenašel ten správný skript, jenž by vyhovoval mojí představě. Poklad se bude objevovat jen na dně dungeon a bude ho hlídat opravdu nebezpečné NPC. Pokud postava vyššího levlu si půjde pro poklad do dungeonu pro postavy nižšího levlu, najde akorát staré děravé boty. Jestliže nezkušená postava vstoupí do jeskyně s vyšší obtížností, která byla vyčištěna od zlých NPC předchozí partou dobrodruhů a pokusí se vybrat poklad najde jen děravé boty.
Koncem prosince s Pavlem zprovozníme svět Demona na Linux serveru. Příští týden se připojí k práci na projektu Changal a Pokas, originálky NWN od FunStore pro ně už jsou na cestě. Rozmanitost a rozsáhlost světa bude záviset na tom kolik lidí se připojí k práci na tomto projektu, proto je každá pomoc vítaná.

Na stránkách Adama Rambouska se dozvíte jak probíhá překlad Neverwinter Nights do češtiny. Překlad začal 13. 8. 2002 a do 6. 12. 2002, 09:27 Adam přeložili 13702 textů z 68673, což je 20%.

3.12.2002-
Demona má nový dungeon "Salekovo Doupě", kde svedete opravdu těžký boj se zlým mágem Lordem Salekem.

Bioware vydal nový patch 1.27, který například obsahuje krysu (Rat) a Strašlivou Krysu (Dire Rat). Pro vlastníky grafické karty ATI Radeon, přidán nový grafický efekt "lesknoucí se voda". Několik oprav oficiálního dobrodružství a další vylepšení.

2.12.2002-
Přidal jsem dvě nové položky do sekce Links .

Upravil jsem respawn v kryptě, snížil jsem obtížnost prvního patra. Vytvořil jsem novou jeskyni "Skřetí Doupě" a pod městem jsou teď kanály plné zombíků. Na všechny dveře jsem pověsil script, jenž je automaticky po pěti sekundách zavře. Demona má také nové NPC " Salekův Magický Netopýr".

Nový připravovaný patch 1.27 nám přinese Strašlivou Krysu (Dire Rat). Obrázek krysy najdete na stránkách Bioware.

30.11.2002-
Opravil jsem menu a přidal nové položky Pravidla a Links. Do sekce FAQ přibyly nová hesla (DM, NPC, D&D).

Pokud si chcete stáhnout nový modul, hakpack a jiné rozšíření ke hře Neverwinter Nights doporučuji stránky Neverwinter Vault, kde také najdete seznam a popis serveru s trvalým světem Neverwinter Nights.

Hra Neverwinter Nights dostala cenu EMMA (Electronic Multimedia Award) jako nejlepší Online hra roku 2002.

28.11.2002-
Dnes jsem upravil FAQ a přidal jeden obrázek.

Včera jsem vytvořil malý hřbitov se zombíky, také tam na vás čeká jedno noční překvapení. Postavil jsem kryptu a zaplnil jsem ji opravdu hodně hustými NPCéčky. No testoval jsem to na postavě na čtvrtém levlu a bez šance. Demona by měl být opravdu drsný svět, kde smrt vám dýchá za krk. Jen s partou všeho schopných a sehraných dobrodruhů budete moc přežít.

Datadisk k Neverwinter Nights s názvem Shadows of Undrentide , o jehož přípravě se dlouho již mluvilo má vyjít na jaře 2003. Bude obsahovat 40 hodin single player (hry pro jednoho hráče) a budou přidána nová pravidla D&D, dovednosti, povolání, nestvůry, zbraně a kouzla a nový Aurora Toolset. Podrobný anglický text o datadisku najdete na Bioware stránkách.

27.11.2002-
Dnes se na internetu objevila nová doména neverwinter.cz. Stránky se budou plně věnovat jen hře Neverwinter Nights a také zde bude kompletní popis světa "Demona". Zatím na stránky bude přispívat Jindragon (World creator), Changal (Story & Dialog creator), Pokas (grafika a tester). No a snad se někdo ještě přidá a pomůže nám.

Nahoru


 
 

Starší novinky