Czech NWN project: DEMONA

Banner-Tichondrius

Servers


Výběr NWN serveru

České a Slovenské servery

Jméno serveru:  Alhambrie  
Platforma:  UNIX
Modul: Alhambrie
Popis modulu: Alhambrie je stavěna s důrazem na Role playing a doufáme, že hráči nám ji tak skutečně pomohou dotvořit. Zatím nastíním některé možnosti, které vás v modulu čekají:

- Objevujte dvě velká města s mnoha přilehlými vesnicemi a rozsáhlými pláněmi, lesy, horami, bažinami a samozřejmě se spoustou hřbitovů, jeskyní, doupat a kobek.
- Kupte si nemovitost. Toužíte po tom, mít vlastní farmu a v poklidu pěstovat zeleninu a chovat dobytek? Nebo byste rádi měli vlastní hostinec, kde poskytnete dobrodruhům to nejlepší zázemí? Nebo snad chcete vlastní kovárnu, či krejčírnu? Vlastní chrám, pro svého boha? Nebo jste natolik bohatý, že byste chtěl vlastní zámek? Možná by vám stačil jenom domek, kde budete po dlouhých výpravách moci nechat odpočinout znavené nohy? Toto všechno je u nás možné.
- Další možností je kariérní postup v několika již hotových guildách, můžete se stát cechmistrem zlodějů, arcimágem čarodějů, velitelem městských stráží, vrchním knězem svého boha... Ovšem hlavní síla tkví ve vytváření guild samotnými hráči, ať už se jedná o zlé vrahy, výrobce železných zbraní, nebo oddané paladiny, vše záleží na vaší fantazii.
- Jako dobrodruha vás čeká několik desítek předpřipravených questů, ať už malých a jednoduchých až po dlouhé a epické. Naši Dungeon Masteři dennodenně splétají a rozplétají nitky příběhu a udržují svět v neustálém pohybu.
- Pořád se něco děje. Svět se rozvíjí. To co je dnes, už za týden může být minulostí, je jen na vás, jakým směrem se bude svět ubírat. Když nepomůžete při obraně města při nájezdu banditů, může se stát, že město podlehne a zbudou z něj jenom trosky, které za několik let obydlí duchové zemřelých měšťanů. Možnosti jsou nekonečné.
- Máme připraveno i několik překvapení, které mohou velmi obohatit RP hru. Může se jednat například o předměty na přání, třeba zlomený meč po pradědečkovi, babiččin hedvábný plášť, pečetní prsten rodu, cokoliv. Ale skutečně jsou to předměty, které mají pouze cenu pro vás, neprodáte je za velké peníze, ani vám nepomohou zabít nestvůry, jsou zde pouze pro podporu RP. Může se ale stát, že časem získají některé charakteristické rysy osobnosti svého nositele a stanou se tak magickými... Záleží jen a jen na hráčích, jestli se této hozené rukavice chytnou a kolik z toho dokáží vytěžit.
- Také chystáme systém odměn pro nejlepší RP hráče měsíce. Jedná se zase hlavně o prestiž ne o to, že vám za to budou přiděleny XP body, ale nějaká odměna bude, o to se nebojte.

Doufám, že jste si z předchozích několika bodů udělali základní představu, o čem bude Alhambrie, k čemu se ji my snažíme dovést. Ve zkratce se jedná o server velmi zaměřený na Role playing, powergaming je tolerován, ale nemá zde živnou půdu. Jestli někoho bude bavit pobíhat po světě a jenom mydlit všechno co se hýbe, nebudeme mu bránit, ale podporovat ho také nebudeme. Jestli nebude mít zájem o questy ani DM výpravy, je to jeho věc. Jediné, co bude muset dodržovat je, že nesmí ničit ostatním hráčům zážitek ze hry svým OOC chováním. Toto je naše představa a takto Alhambrii budujeme, ale jestli Alhambrie taková skutečně bude, záleží už jen na vás.

Magie je nedílnou součástí našeho světa, mágů bude hodně i magických potvor a stvoření, využívající magii bude dostatek, stejně tak spousty magických předmětů a pokladů, které jsou rozesety porůznu po světě. Snažíme se aby svět neskončil přesycen těmito poklady, aby hráč, který má například dlouhý meč +3 při nalezení meče +2 měl aspoň trochu radost. Sice jemu se meč nehodí, ale může ho prodat některému z hráčů, kteří jej použijí. Rozhodně by neměl jenom protáhnout obličej, říct "Hmm, další meč +2...", pohodit ho tam a odejít. Pokladů bude skutečně spousta, budou různorodé pokrývající veškerou škálu vybavení. Budou se samozřejmě vyskytovat i artefakty, silnější než jakékoliv jiné zbraně. Jejich nalezením bude završen nejeden dlouhodobější DM quest. Tyto artefakty mohou mít podobu klasického očarovaného meče, mohou ale také podobu brnění, helmy, prstenu, bot, rukavic, nebo i jiných věcí, jako magických kalichů, drahých kamenů a spousty dalších, zase platí, jediným omezením je fantazie a samozřejmě možnosti Neverwinter Nights.

Spánek Spánek v Alhambrii má svá pravidla a omezení. Zaprvé, postava může spát jen na určitých místech. Těmi jsou například hostince ve vesnicích a městech. Stačí si promluvit s hospodským, který vám jistě rád nabídne nějaký pokoj k přespání, až si ho koupíte, dobře si zapamatujte jeho číslo. V pokoji lze přespávat bez omezení i několikrát po sobě. Podle kvality postele se vám vyléčí různý počet životů, nejlevnější zablešené a s krysami mohou být i někdy zdraví nebezpečné, například, když vás ve spánku hryzne krysa.. Samozřejmě s lepší cenou krys ubývá, ale i zde vás může potkat několik překvapení. Obzvlášť, když je o vás známo, že jste zámožný kupec. To si pak někteří lapkové mohou brousit zuby na váš měšec a většina se nebojí použít násilí. Ne vždy je ovšem poblíž civilizace a hostinec. Abyste si mohli odpočinout v divočině, budete se muset poohlédnout po nějakém ohništi popřípadě již hořícím ohni v různých táborech a skrýších samotářů. Pokud naleznete někde ohniště, jistě tam bude ještě trocha dřeva na rozdělání ohně. Ten se dá vytvořit jednoduše pomocí sirek. Sirky se dají sehnat prakticky ve všech obchodech. Téměř každý jich má několik v zásobě a ani dobrodruzi se bez nich neobejdou. Stačí pak sirky jednoduše použít na ohniště a oheň vzplane. Moc dlouho neotálejte nebo vám zhasne. U ohníčku se dá přespat kdykoliv je postava aspoň trochu unavená, to znamená pro postavu bez výstroje asi 15 minut, pokud nosí zbroj, tak se unaví dříve. Spaní na tvrdé zemi je dost nepohodlné, takže se postavě nevyléčí tolik životů, jako kdyby se vyspal v hostinci, proto doporučuji před spánkem zakouzlit všechna léčivá kouzla a jiné prostředky, které mohou životy navrátit.

Řemesla
Na řemeslech v současné době usilovně pracuje Wyvern. Jakmile se dohodnou podrobnosti o tom, jak bude vše fungovat, přidám sem bližší popis.

Kontakt: Or-Horo
WWW stránka: www.nwn2.com
Typ hry: Persistent World, Akce, Quest, DM, Řemesla
Roleplaying: Těžký
Jazyk: Český a Slovenský
Poznámky: Modul je v alfatestu.

Nahoru
Jméno serveru:  Gamezone.CZ 
Platforma:  MS Windows
Modul: Demona
Popis modulu: Vítejte ve světě Demona! Vyraž za jedinečným dobrodružstvím, kde lesklé ostří meče a tajuplná magie rozhoduje o tvém přežití. Demona je trvalý svět, plný neočekávaných setkání, soubojů, magie a zajímavých míst k objevení.Tento svět se bude postupně rozvíjet, zprvu jednoduchý akční systém, ale pak přidám Quest system a HardCore pravidla.
Kontakt: Jindragon
WWW stránka: http://www.neverwinter.cz/
Typ hry: Persistent World, Akce, Quest, DM, Nonstop
Roleplaying: střední
Jazyk: Český a Slovenský
Poznámky: Pokud se připojujete přes modem , doporučejeme připojeni IOL nebo Quick.  

Nahoru
Jméno serveru: 

Gamezone.CZ 

Platforma:  MS Windows
Modul: Validia
Popis modulu: Server Validia je plně persistentní svet, ktery vzniknul spis omylem, nez jako cileny projekt coz ale neznamena ze je ci bude horsi nez svety ktere vznikly s pomoci zkusenych scriptaru. Fraze 'omylem' zde pouze zastupuje fakt ze jsme se chteli podilet na vyvoji jinych svetu a protoze jsou dnes velice kvalitni, bylo potreba nabidnout neco alespon malilinko nad ramec poptavky a dusledkem toho tedy bylo badani, vymysleni, seznamovani se s moznostmi implementace nejruznejsich prvku jako je craft, persistence, ruzne druhy death systemu, xp systemu atd. Postupem casu se ale ucnovske dilo zvetsovalo mohutnelo a ziskavalo na rozsahu, ktery jsme si ani neuvedomovali a kdyz jsme se zvedli oci od klavesnice, vniknul svet ve kterem se jiste da nalezt alespon trochu te zabavy. Svet Validia je stale ve vyvoji a zdaleka neni dokoncen a tedy pripraven pro oficialni spusteni, ale neznamena to ze ho zamkneme, dame na dvere retez se zamkem a po nejakem case az si budeme myslet ze je snad dilo hotove prijde pan v kravate a slavnostne tento retez ci zamek prestipne jako pri nejakem otevreni supermarketu. Pokud server bezi muze ho tedy navstivit kdokoli a delat si na nem cokoli. Pokud bude od te dobroty a neco ho totalne nastve ci ho znechuti nejaky bug prosime aby to napsal sem na forum a neplati to jen o chybach, ale i o napadech, kterym se meze nekladou. Snazili jsme se trochu experimentovat a tak jsme persistenci napojili na MySQL server, ktery bezi na jinem PC. Veskera data tedy i z Craftu (ATS system) se ukladaji na SQL server a uvidime jake vyhody ci nevyhody to prinese. V modulu Validia je i imlementovana interni posta (postovni urad) Banka kde se take pouziva SQL serveru. No uvidime mate moznost vsichni testovat az do aleluja
Kontakt: Bajtmag
WWW stránka: http://www.vegaczech.cz/validia
Typ hry: Persistent World, Akce, Craft, Quest
Roleplaying: lehký
Jazyk: Český a Slovenský
Poznámky: Betatest

Nahoru
Jméno serveru: 

Kandelábrie

Platforma:  LINUX
Modul: Kandelábrie
Popis modulu: Kandelábrie je nový český persistentní svět plný dobrodružství čekající na nové hrdiny. Prozkoumejte doposud divoká místa plná nebezpečných nestvůr . Postavte si kariéru na řemeslu a staňte se mistrem kovářem nebo jiným mistrem svého oboru. Objevujte stará naleziště mocných nerostů a drahých kamenů. Staňte se silným rytířem nebo podlým vrahem a po splnění dostatečného počtu ůkolů postupujte v žebříčku váženosti. Svět kandelábrie na vás čeká.
Kontakt: FenSaLir
WWW stránka: http://kandelabrie.pba.cz
Typ hry: Persistent World, Quest, DM, Remesla
Roleplaying: Střední
Jazyk: Český a Slovenský
Poznámky: Modul je ve stádiu testování a tovoření.

Nahoru
Jméno serveru: 

Mysteria

Platforma:  MS Windows
Modul: Mysteria
Popis modulu: Slunce stoupalo pomalu nad husté lesy a jeho paprsky začaly dopadat na střechy malých domků, které se krčily k sobě na jedné z větších pasek. Pár domků, malá kaplička a hospůdka, to je vše co dělalo vesničku Latibe vesničkou. Jako každé ráno se obyvatelé, převážně elfského původu pomalu probouzeli a začali se připravovat na své denní povinnosti nikdo však netušil, co čeká opodál v hustější části lesa. Nepřítel. Nepřítel krutý a nelítostný, zanechával za sebou jen vypálené vesnice a tvrze ty, kteří se mu nepoddali zabil, zbylé zotročil... Starý elf Dorull, který byl asi nejstarší z vesnice a o kterém kolovaly zvěsti, že zaľžl i pradávné doby, se vydal do lesa na bylinky. Připravoval si z nich nějaké prapodivné lektvary nikdo nevěděl na co Starý muž se pomalu belhal po lese a tu a tam se sehnul pro bylinku, jemně ji utrhl a strčil do batohu. V tom náhle uslyšel prasknout větévku "Kdo je tam" zasípal hlasem ne nepodobným rezavé pumpě. Nic. Nikdo se neozval. Jen pár ptáků se zvedlo ze země a odlétlo do korum stromů "Hmmm" brumlal si stařec a ještě chvíli se kolem sebe rozhlížel. Jeho smysly už nebyly tak ostré jak za mlada, bohužel, protože pokud by byly, možná by vycítil temnotu, schovávající se v houští. Dorull dosbíral bylinky a obrátil se směrem k vesnici. Opíraje se o hůl, belhal se zpět do své chatrče...

Kontakt: Morrow Wind
WWW stránka: http://mysteria.morrow.cz
Typ hry: PW RP, Quest,DM,Craft + Perzistence
Roleplaying: těžký
Jazyk: Český a Slovenský
Poznámky: Betatest

Nahoru
Jméno serveru: 

Arkhalia 2

Platforma:  MS Windows
Modul: Arkhalia 2
Popis modulu: Arkhalia 2 je online NWN svět orientovaný především na RP (Role Playing) hraní. Je určen jak začínajícím, tak pokročilejším hráčům. Svět Arkhalie 2 je obýván jak na povrchu, kde své obydlí naleznou lidé, trpaslící, elfové a další rasy, tak i v Podtemnu, jenž je domovem obávaných Drowů a Duergarů. Zahrát si můžete za všechny tyto rasy, včetně Duergarů a Drowů, nicméně pak vaše toulka světem začíná v temnotách podzemí, v Podtemnu.

V světě Arkhalie není každá rasa stejná, i mezi nimi je mnoho odlišností, proto zde naleznete možnost zvolit si tzv. subrasu, která ovlivní schopnosti a vlastnosti vaší postavy.

Stejně tak, jak se liší rasy a jejich zájmy, tak se liší i božstva - v světě Arkhalie 2 jsou uctívány 3 hlavní skupiny božstev - Úsvit, seskupení 3 dobrých bohů šířích dobro a řád po celém Nordocku, oproti nimž stojí jeho uhlavní nepřítel, obáváný Soumrak, společenstvo 4 bohů, rozsévajících strach a temnotu po celém tomto světě. Své uctíváče Soumrak nachází mezi Drowy, Duergary a samozřejmě též mezi všemi těmi mocichtivými a těmi, co touží po tom, aby páchali zlo a ztrpčovali tak úděl tohoto světa. Mezi Úsvitem a Soumrakem však stojí ještě jedna skupina starších bohů, kteří nezasahují do jejich šarvátek - neutrální Kruh, který uctívají především hraničáři a druidové, tak spjatí s přirodou a věřící v neutralitu.

Součástí Arkhalie 2 je i systém craftu postavený na ATS (Ambrosia Tradeskill System), ovšem v současné době je nedokončený a možnosti craftu jsou velmi omezené. Nicméně v finální verzi se samozřejmě na craft můžete těšit.

A co dále by vás mohlo na Arkhalii 2 zaujmout? Odlišností je zde celá řada, např. tři vlastní povolání, upravený systém magie a některých featů a mnohé další věci. Navštivte naši openbetu a uvidíte sami!

Kontakt: Harry_x
WWW stránka: http://a2.arkhalia.net
Typ hry: PW RP, Quest,DM,Craft
Roleplaying: střední
Jazyk: Český a Slovenský
Poznámky: Betatest

Nahoru


Zahraniční servery

Jméno serveru:  Neversummer 3 
Platforma:  MS Windows
Modul: Neversummer
Popis modulu: Kvalitne zpracovana ekonomika, guild system a vyvazenost PC-NPC. Stovky custom monster a veci s nadhernym designem. Atmosfere pridava jedna malickost a to vypnuta hudba, ktera se preci jen po nekolika mesicich dost ohraje. V modulu se bezne nachazeji veci ktere ve svych statistikach maji nekolik +5 vlastnosti, ale vsechna monstra jsou na to samozrejme pripravena.
Kontakt: moogy@nsrealm.com
WWW stránka: http://www.nsrealm.com
Typ hry: Akce
Roleplaying: Stredni
Jazyk: Anglický
Poznámky: PW, doporučil Mole

Nahoru
Jméno serveru:  GAIA -- World Server  
Platforma:  MS Windows
Modul: MYTHOS: The Isle of Legend
Popis modulu: Mythos: Isle of Legend přichází se zajímavým spojením Forgotten Realms a starověké mytologie, vše v jednom balíku. DM představují božstvo starých legend. Nostop Persistant World 24 hodin sedm dní v týdnu s T1 připojením na Internet, nabízí ohromné množství lokací, questu, akce, překrásné scenérie a dramatických sekvencích.
Kontakt: athenaxus@yahoo.com
WWW stránka: http://www.havenofmythos.com
Typ hry: Persistent World, Akce, Quest, DM, Nonstop
Roleplaying: těžká
Jazyk: Anglický
Poznámky: Vyžaduje registraci

Nahoru

Nejlépe hodnocené servery na Vault