Czech NWN project: DEMONA


FAQ

Jak se připojit k serveru GameZone ?

Základ je mať internetové pripojenie (no dobre, až tak podrobný byť nemusíme, že). Treba navštíviť stránku www.gamezone.cz , kde sa najprv musíte zaregistrovať. V strede hore je tlačítko Registrace. Napíšte svoj alias (nick), heslo (2 krát), kliknite na pokračovať. Pokiaľ je nick obsadený, tak si musíte zvoliť iný. Teraz vyplňte všetky tie údaje o sebe, a zase klik na pokračovat. Hotovo, Vaše konto bolo vytvorené. Teraz musíte stiahnuť ešte GameZone klienta , nainštalovať ho, a nastaviť (to jest do políčiek zapíšte aké hry máte nainštalované, cracky to neberie:). Teraz choďte opäť na úvodnú stránku GameZone, hore v strede stlačte Prihlásiť, vyplňte svoj Nick a Heslo, stlačte OK. Vľavo si medzi hrami nájdite Neverwinter Nights, v strede stlačte Spustit. Mal by sa spustiť klient. Nájdite si miestnosť, kliknite na ňu, a potom vpravo hore stlačte Spustit. Počkajte, a postupujte ako nromálne. Malo by všetko fungovať.

Pozor, hra vyžaduje HAK PAK, který si můžete stáhnout zde. Po stažení soubor rozbalte a nakopírujte do svého adresáře HAK, který je v místech kde máte instalovanou hru NWN.

Pokud se připojujete přes modem , doporučejeme připojeni IOL nebo Quick.

Pozor! Musíte mít instalovány datadisky Shadows of Undrentide a Hordes of the Underdark.

Nahoru

Co mám udělat po prvním připojení do hry?

Úplně první věc co by měl hráč udělat je seznámit se s pravidly. V přístavu jsou cedule, které ti dají základní představu o tom co se smí a co nikoliv. Každý by měl být obeznámen s jejich obsahem protože neznalost neomlouvá. Další informace každý získá ze svého zápisníku (Journal).

Nahoru

Jak promluvím s ostatními hráči?

Ve spodním řádku tam kde píšeš text je úplně vlevo napsáno "Talk". To znamená bežnou mluvu kterou slyší jen ti hráči, kteří jsou ve stejné lokaci jako ty. Neměli by být ani nijak daleko, nebo tě neuslyší. Pokud klikneš na ono zmiňované "Talk", máš na výběr "Whisper, Shout, Tell, Talk, Party". "Whisper " je obměnou "Talk", jen s tím rozdílem, že hrácí musí být velmi blízko tebe aby tě slyšeli. Pokud použiješ "Shout " budou tě slyšet všichni hráči kteří zrovna hrají. Ovšem používání "Shout" je nejen otravné pro ostatní, ale také při hojném používání způsobuje lagy serveru a proto například na Demoně je "Shout" zakázán a má vlastnosti "Talk". V případě použití "Tell " (dostupné například po stisknutí tlačítka "P", nebo po kliknutí na něčí portrét) uvidí tebou napsaný text pouze dotyčná osoba a nikdo jiný. "Party" se zase používá pro rozhovor uvnitř družiny.

Nahoru

Jak mohu kontaktovat DM?

K tomu slouží "DM" chat, který jsem záměrně v predchozí otázce vynechal. Je to velmi specifický rozhovor, při kterém tě slyší všichni DM ve hře a používat by jsi ho měl pouze v krajních případech, jako je nahlášení bugu, sdelení informace týkající se hry apod. Nepolekej se že neuvidíš tebou odeslaný text, tak to funguje a je to v pořádku.
Pokud DM neodpovídá znamená to že buď není ve hře a nebo je zaneprázdněn jinou činností. Pak prosím použij naše forum.

Nahoru

K čemu slouží Zápisník dovedností ?

Tato věc je nedílnou součástí řemesel v Demoně.V Zápisníku si můžeš ověřit tvé aktuální znalosti řemesel.

Nahoru

K čemu slouží Magické pero?

Pomocí magického pera se uloží všechny postavy ve hře. Tento proces je velmi doporučen k častému opakování, pro případné předejítí situací, kdy z jakéhokoliv důvodu server neodpovídá a hra je ukončena. Další funkce odstraňuje AC penalty.
Pro regulérní ukončení hry používejte magické pero, jinak při příštím přihlášení riskujete penalty za nedovolené opuštění hry.
Pomocí magického pera také můžete rozdělat oheň a připravit si jídlo, pokud máte požadované suroviny.

Nahoru

K čemu slouží Emote Wand?

Tato pomůcka slouží například ke zjištění jakéhokoliv "hodu", například hod na reflex. Dále má funkce spíše pro efekt, které slouží jako inteakce pro Multiplayer. Například pokud nejdete někoho sedět na zemi, znamená to nejspíš, že dotyčný musel na chvíli opustit svoje PC. Doporučuji vyzkoušet.
Novou funkcí Emote Wand je možnost okrást mrtvé PC, které nedalo respawn, o jakoukoliv věc, kterou má u sebe.

Nahoru

Jak mohu někoho pozvat do své "Party"?

Po stisknutí tlačítka "P" se ti zobrazí seznam všech hráčů ve hře. Stačí vybrat dotyčného a kliknout na ikonku Invite. Tím samým způsobem lze také odejít z party. Vyhodit nekterého člena party může pouze Party leader a to opět již zmiňovaným způsobem. Lze také v kterýkoliv okamžik provést změnu Party leadera, ovšem jen tím způsobem, že se aktuální Party leader této funkce vzdá ve prospěch nekoho jiného.

Nahoru

Co se stane v případě mé smrti?

Pokud hráč zemře, jeho duše se dostane do Očistce ze kterého se musí vykoupit dle svého levelu. Nejprve je ztráta nulová, potom hráč přichází o zkušenost a posléze musí obětovat nějakou cenost aby vykoupil svoji duši. Bližší podrobnosti jsou v sekci Pravidla.

Nahoru

Co je to AC penalty?

Pokud budeš v partě s postavou která je o 5 levelů lepší než ty, dostane vyšší level penalty na obranné číslo a to ve velikosti rozdílu levelů/2. Toto se automaticky neruší pokud odejdeš z party a je třeba opět použít magické pero

Nahoru

Co je to Dungeons and Dragons(D&D)?

Vítejte u hry, která definuje fantastické představy více než čtvrt století. Když hrajete hru Dungeons and Dragons, tvoříte jedinečnou fiktivní postavu, která žije ve vaší fantazii stejně jako ve fantazii vašich spoluhráčů. Jedna osoba ve hře, Dungeon Master (DM), ovládá příšery a lidi, kteří žijí ve fantasy světě. Vy a vaši přátelé čelíte nebezpečenstvím a odhalujete tajemství, která vám předkládá váš Dungeon Master.
Každá postava má své jedinečné silné i slabé stránky a schopnosti, jako například kouzla magie či zkušenosti v boji. Takže život každé z imaginárních postav je jiný. Vaše postava může:
• prozkoumávat starobylé ruiny chráněné důmyslnými pastmi
• potírat zlé příšery mečem
• nacházet tajné dveře
• vybírat hrobky dávno zapomenutých mágů
• sesílat mocná kouzla na své nepřátele
• objevovat starobylé poklady
• řešit hrozivá tajemství
• potírat ještě více zlých příšer mečem
• nacházet magické zbraně, prsteny a další předměty
• vytvořit svou tvrz
• sjednávat mír mezi válčícími kmeny
• být zajata obry a statečně zachráněna přáteli
• být zabita
• navrácena ze země mrtvých
• čelit nemrtvým stvůrám, které vysávají život dotekem
• vést armádu do bitvy proti zlým útočníkům
• posílat cenné dary domů rodičům
• potírat stále více zlých příšer mečem
• oženit se či vdát se
• mít děti
• být zrazena přáteli
• udělat ze starých nepřátel přátele
• cestovat do vzdálených zemí
• čelit stvůrám, jež předtím žádný smrtelník nespatřil
• vplížit do pevnosti a špehovat nepřítele
• získat šlechtický titul
• putovat do jiných úrovní existence
• soupeřit s masožravou opicí
• vytvořit magickou hůlku
• být proměněna v kámen
• být proměněna v žábu
• proměnit někoho jiného v žábu
• chránit spravedlnost
• stát se králem či královnou
• objevit jedinečné a mocné artefakty ohromující magické síly
• setkat se se zapomenutou rasou podivných lidí se zvláštními zvyky

Převzato ze stránek Wizards of the Coast.

Nahoru

Co je to Neverwinter Nights?

Neverwinter Nights je jedinečná RPG hra postavená na světoznámém herním systému D&D. Hra je především výjimečná svým multiplayerovým systémem a nástrojem na tvorbu a vedení dobrodružství. Neverwinter Nights může nahradit klasické večerní seance hráčů AD&D s tužkou, papírem a kostkami. Pán jeskyně vytvoří dobrodružství pomocí nástroje "nwn Aurora Toolset" , které pak může uložit na server, kam se připojují hráči. Na jeden server může být připojeno až 64 hráčů a jednotlivé servery můžou být spolu navzájem propojeny. Herní svět může pán jeskyně DM moderovat přímo ve hře, jako postava.

Nahoru

Co je to Demona?

 Demona je trvalý RPG svět vytvořený pomocí programu "nwtoolset", podle pravidel D&D. Zde najde všechny oblíbené prvky hry na hrdiny (jeskyně, nebezpečné nestvůry, užasné poklady, hádanky a úkoly). Na server Demona se můžete připojit 24 hodin denně pomocí Neverwinter Nights klienta.

Nahoru

Co je to RPG?

RPG je zkratka pro anglický výraz Role Playing Game , hra na hrdiny nebo hraní na hrdiny. Ve hře na hrdiny se stane aktéry příběhu, jenž připraví Pán Jeskyně (DM) . Každý z vás si vytvoří pro tento příběh svojí jedinečnou postavu, za kterou bude hrát. Vaše postava může být špinavý, smradlavý barbar, který jednou ranou vyřeší jakýkoliv problém, a nebo chytrá sexy Elfka v přiléhavém koženém oblečení. Vaše postavy se stanou hlavními hrdiny příběhu. Během hry se příběh vyvíjí na základě vašich činů.

Předem nevíte jak se bude příběh vyvíjet. Vy rozhodujete o tom, co vaše postava udělá a co ne. Ale nerozhodujete o tom, co vyplyne z vašeho chování. Takže nikdy nevíte jak bude příběh pokračovat dál. Hru řídí, Dungeon Master ("DM" zkratka "Gamemaster" nebo "Pán jeskyně"), který vystupuje jako režisér hry.

Tato hra je určena pro 2-1000 hráčů ve věku od 8-199 let. U her na hrdiny nepotřebujete žádnou desku stačí vám jen vaše fantazie!

Nahoru

Co je to NPC?

NPC neboli Non Player Character jsou všechny ostatní postavy, jež řídí počítač jako jsou zvířata a nepřátelé v podobě nemrtvých, zombií, duchů a dalších. Také humanoidní postavy řízené počítačem jako jsou obchodníci, hospodský, hoteliéři, kováři, velitelé strážných a prodejci ve městech apod. NPC postavy může taky řídit DM (pán jeskyně).

Nahoru

Co je to DM?

DM neboli Dungeon Master (pán jeskyně) je režisérem a nejvyšší autoritou hry na hrdiny. Dungeon Master vytváří příběh a ovládá příšery a lidi, kteří žijí ve fantasy světě.

Nahoru

Jak si vytvořit vlastní portrét do Neverwinter Nights?

Pro vytváření vlastního portrétu použijte jakýkoliv image editor, který podporuje Targa (.tga) formát, například Photoshop,Paint Shop Pro nebo Irfanview. Vytvořte nový prázdný obrázek o velikosti 256 x 512 pixelů.
Ve hře se zobrazuje jen horní část obrázku, tedy skutečná velikost portrétu je 256 x 400 pixels. Spodní část obrázku je prázdná a nepoužívá se.

Canvas - je vstupní obrázek
Portrait – je část obrázku jenž hra využívá
Blank – je část jenž se nezobrazuje (ale vyžaduje)

Musí se vytvořit pět verzí tohoto portrétu, aby šel použít ve hře.

 

Velikosti obrázků:
256x400 (on a 256x512 canvas)
128x200 (on a 128x256 canvas)
64x100 (on a 64x128 canvas)
32x50 (on a 32x64 canvas)
16x25 (on a 16x32 canvas)

Obrázky musí být uloženy ve formátu Targa (.tga), (24 bits uncompressed). Názvy souborů těchto pěti verzí portrétů musí být podle následujícího vzoru:
xxxxxxxxxxxxxxxh.tga (for the 256x512 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxl.tga (for the 128x256 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxm.tga (for the 64x128 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxs.tga (for the 32x64 canvas)
xxxxxxxxxxxxxxxt.tga (for the 16x32 canvas)

Kde prefix "xxxxxxxxxxxxxxx" je jméno tvé postavy (1-15 znaků). Například:

robinsample_h.tga
robinsample_l.tga
robinsample_m.tga
robinsample_s.tga
robinsample_t.tga

Nakonec vlož vytvořené soubory do adresáře portraits, kde máš instalovanou hru Neverwinter Nights. Teď si můžeš při vytváření postavy vybrat svůj vlastní portrét.

V multiplayeru se bude váš portrét zobrazovat dalším hráčům jen tehdy pokud ho budou mít instalovaný ve svém adresáři (názvy soborů musí být shodné), jinak se ostatním hráčům zobrazí přednastavený portrét.

Vyrobil jsem malý balík z kvalitních portrétů, které jsem našel na netu. Rozbalte archiv portraits.rar a nakopírujte všechny soubory do adresáře portraits, kde máte instalovanou hru Neverwinter Nights. Pak budete moc při vytváření nové postavy, přidat k postavě nový obrázek.

Nahoru

Malý slovníček používaných pojmů a zkratek.

AFK - Away from keyboard (nejste-li přítomni u počítače).

AREA -Jedno miesto v tvojom module, ako napríklad krčma, zlý hrad alebo podzemné jaskyne.

BUG - Chyba ve hře.

DM - (Dungeon Master) Člověk, který se podílí na stavbě a rozvoji světa. Nejvyšší autorita ve hře!

GP - Golden Piece (kus zlata) Tvrdá měna Demony

GUILDA - Skupina lidí, kteří se dají dohromady a sdílejí tak své zážitky ze společných výprav a ze společného soužití.

HAK - HakPak je balíkem súborov, ktorými možno obohatiť váš modul. Možno tam doplniť vlastné zvuky, predmety, príšery, portréty, ale aj tilesety a zbrane.

HB - Použití: půjdeme na hb! hb = hřbitov.

LAMA - Člověk neznalý věci, urážka(Ty ses ale lama). Možné také Lamer.

LOL - Laughing out loud , lots of laugh (smíchy se mohu potrhat).

MODUL - Celé dobrodružstvo čo si spravil. Obsahuje všetky územia, lokácie, príšery ktoré si vložil do svojho dobrodružstva.

MODULE CREATOR - To si ty. Pokiaľ tvoríš modul pomocou Toolsetu, oficiálne si tvorca modulov.

NEWBIE (NEWBIK) - nový hráč začínající s hraním ONLINE hry.

NPC - Non Player Character jsou všechny postavy, které ovládá počítač(nemrtví, banditi, ale i stráže, obchodníci)

PALLETE - Slovo paleta sa používa na opísanie panelu, kde je všetko, čo môžeš pridať alebo "namalovať" na územie. Napríklad, v Toolsete máš zoznam príšer situovaných na špecifickom mieste obrazovky Toolsetu, ktoré môžeš vložiť do modulu - tomu sa hovorí paleta príšer. Najprv by si si označil príšeru z palety, a potom ju pridal do modulu.

PC - Player Charakter, postava, kterou ovládá hráč.

PK - Player Killer, zabiják hráčů. Používá se spíš pokud zabíjí kohokoliv na potkání, než pokud mezi sebou válčí guildy.

POTION - Lahvička s elixírem vyrobená Alchymistou

RES - Resurrection (vzkříšení mrtvé postavy)

RESPAWN - Obnovení objektu ve světě Demona (NPC,poklad, postava)

SKILL - Dovednost - na základě vašeho tréninku se zvyšuje dovednost v určitém oboru.

SPAWN - Zrod objektu ve světě Demona (NPC, poklad, postava)

TILE - Najmenšia časť súboru dlaždíc, ktorá sa môže vložiť do územia. Napríklad krčma je separátna dlaždica v dedinskom súbore dlaždíc, ktoré môžeš vložiť do svojho územia.

TILESET - Skupina dlaždíc, ktoré majú rovnakú tému. Napríklad Súbor dlaždíc Lesa obsahuje dlaždice stromov, kamenných ruín, potôčika, vody, táborišťa atď. ktoré by mohli byť nájdené v lese.

UO - Ultima Online, stará dobrá online RPG hra, ale NWN je mnohem lepší!!!

XP - Experience, zkušenosti

Nahoru


 
 

FAQ


Jak se připojit k serveru GameZone ?

Co mám udělat po prvním připojení do hry?

Jak promluvím s ostatními hráči?

Jak mohu kontaktovat DM?

K čemu slouží Zápisník dovedností a Pokladnice na Tokeny?

K čemu slouží Magické pero?

K čemu slouží Emote Wand?

Jak mohu nekoho pozvat do své "Party"?

Co se stane v případě mé smrti?

Co je to AC penalty?

Co je to Dungeons and Dragons(D&D)?

Co je to Neverwinter Nights?

Co je to Demona?

Co je to RPG?

Co je to NPC?

Co je to DM?

Jak si vytvořit vlastní portrét do Neverwinter Nights?

Slovníček pojmů