Nový vault - nové místo pro NWN projekty a soubory
Datum: 08.05.2014, 09:00:00
Téma: Co se kde šustlo


Normálně by to byla špatná zpráva. Protože starý dobrý vault je na pokraji zhroucení. Vlastně nad ním visí hrozba okamžitého vypnutí už asi rok. Fanoušci NWN ale nezaháleli, celý obsah starého vaultu je zazálohovaný a byl vytvořen vault nový, 100% spravovaný komunitou obou NWN. Na tento nový vault je postupně dodáván i obsah ze starého ale zatím pouze manuálně autorem, takže to jde pomalu. Nicméně pro veškerý nový obsah je nový vault na adrese neverwintervault.org to správné místo a slušně se to tam rozjíždí. A naprosto bez reklam!


Nový vault existuje již delší dobu, ale spoustě lidí jeho existence unikla, takže se tam určitě podívejte. Prakticky veškerý nový (2013+) obsah se nachází tam. Pokud jste tvůrce a chcete něco nasdílet tak tohle je to správné místo. Starý vault sice stále funguje ALE
- zveřejnění nových projektů trvá poměrně dost dlouho (admini se tam nechtějí moc často logovat protože prý byly admin stránky IGN označeny googlem jako zavirované)
- veškerá emailová komunikace dávno nefunguje a není možné ji opravit - jelikož jsou emaily autorů skryté a většina autorů už tam nechodí (nebo se už ani nwn nevěnuje) není prostě možné nikoho kontaktovat v případě dotazu nebo problému
- je tam taky nějaký problém s uploadem obrázků
- no a hrozí vypnutí, může to být zítra nebo za rok to se neví...

Takže starý vault fakt ne. Pokud tam něco máte zvažte reup na nový.

Ještě se zmíním o Nexusu, který byl od chvíle problémů starého vaultu docela používaný a je tam hodně NWN2 obsahu. Tato služba si nicméně mezi NWN komunitou velkou popularitu nezískala. Mají tam dost přísní pravidla ohledně nahoty a násilí a taky vyžadují registraci ke stažení větších balíků. No a hlavně pousta NWN tvůrců s nimi má prostě nějaký problém z jiných her. Navíc je to komerční web který na ná chce vydělat, takže se od toho upustilo a většina tvorby se teď opravdu koncentruje na novém vaultu. Většina těch, kteří uploadovali na nexus již uploadovali na nový vault takže Nexus je teď mrtvější než starý vault.


Tento článek najdete na Sdružení ONLINE zábavy
http://www.neverwinter.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.neverwinter.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=673