Střepy z netu.
Datum: 02.11.2011, 16:11:04
Téma: Co se kde šustlo


Při překládání článku občas použiji google a hledám, jak nejlépe přeložit, nebo upřesnit některé informace v překládaném článku. Pak naleznu občas zajímavé stránky, informace, které se do právě překládaného textu nehodí, ale myslím že by neměli zapadnout. Proto jsem shrnul výsledek mého bloudění po netu do tohoto článku. Jedná se o balík zajímavých informací pro tvůrce v toolsetu hry Neverwinter Nights a hráče online her.


Začnu neobvykle upozorněním na novou fantasy knihu z prostředí vám většinou dobře známém. Asi vám blíže nemusím představovat autora akčního fantasy  “R.A. Salvatore“.  Jistě jste četli trilogii "Planinu ledového větru", kde se prvně objevuje slavná postava temného elfa "Drizzt Do'Urden". Neuvedu zde všechny jeho knihy, pokud vás zajímá více podívejte se na tento link. Jak už jsem tu někde v nějakém článku psal tento autor se podílí na tvorbě příběhu pro novou hru Neverwinter od Crypticu, o které jsem tu už také psal. Jak jistě víte, tento autor se specializuje na příběhy na pozadí světa "Forgotten Realms". Salvatore v současné chvíli pracuje na nové trilogii s názvem "Neverwinter" a minulý měsíc šel do obchodu druhý díl. Hlavním hrdinou nové série je zas charismatický drow Drizzt Do'Urden. Více informací o nové knize najdete na těchto stránkách.Byla provedena malá aktualizace perzistentní Neverwinter Nights 2 modul "Demona2". Více informacích o provedených změnách a novinkách najdete na forum Demona2.

Na YouTube jsem našel zajímavé tutorialy pro tvůrce v NWN toolu, které vám vysvětlí jak na animované textury:Pokročilé NWN1 tvůrce, kteří si hrají s 3D modely, by mohl zajímat šikovný nástroj "NWN Java 3D Model Viewer", jehož hlavním úkolem je poskytnout prohlížeč Bioware Neverwinter Nights herních modelů. Nástroj také umožňuje předběžný náhled animace, optimalizaci modelu a konverzi. Tutorial k tomuto pokročilému nástroji najdete na YouTube zde.Dalším pokročilým nástrojem pro NWN1 WB mistry je NWShader. Jedná se o wrapper pro hru Neverwinter Nights od Bioware, který podporuje pokročilé OpenGL funkce, především následné zpracování (post-processing) používající toolkit od nVidia. NWShader podporuje fullscreen a materiál Shader v NWN. Zjednodušeně, NWShader umožňuje pracovat v NWN1 s nóbl moderní grafikou. K tomuto tématu bych ještě připomněl známý projekt "NWNCQ Project V1.3", kde se autoři snaží vylepšit grafiku stávajících tilesetů v NWN1.   


Pro NWN2 tvůrce tu mám tip na zajímavé pluginy od tvůrce sokromého PW projektu "NWN2 Legends":

Legends Info Plugin - Poskytuje hráčům informace pomocí různých cest.
Legends Craft Plugin - Kompletní tradeskill systém pro administraci craftu.
Legends Spawn Plugin - Pokročilý systém pro spawn objektů a bytostí.
Legends Banter Plugin – NPC rozhovory,  NPC chatting, poskytování nápovědy a obecná mluva.
Legends AI Plugin – Jednoduchý nástroj pro nastavení umělé inteligence NPC a jejich chování.

Tyto plaginy si může stáhnout na stránce NWN2 Legends, kde také najdete k jednotlivým pluginům více informací.
O EVE online se na těchto stránkách už psalo v článcích "EVE Online - Placená MMOG", "EVE Online: Nový expansion pack Kali" a "EVE Online: Co přináší Revelations?". Tato hra se dostala do popředí zájmů většiny herních magazínů, kde se rozebírá připravovaný ambiciózní projekt "DUST 514" propojení dvou platforem a typů her. Více o tomto projektu najdete v článku "Válka v DUST 514 obsáhne tisícovky planet". Pokud vás EVE Online zaujala, můžete si přečíst český návod zde. České a slovenské fórum je zde.


Tak to je v dnešních střepech vše, příště bude pokračování překladu “PW Ekonomika”.Tento článek najdete na Sdružení ONLINE zábavy
http://www.neverwinter.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.neverwinter.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=649