Střepy ze světa online her 2011
Datum: 10.10.2011, 15:50:08
Téma: Co se kde šustlo


Venku je hnusně a to znamená, že začíná hráčská sezóna. Pěkně si zalezeme do svých doupat, pustíme komp a teleportujeme se do nějaké zábavnější reality. V tomto článku přináším pár zajímavých informací ze světa NWN a také se podíváme do jiných online světů. Omlouvám se, ale nemůžu jinak, první informace bude zas o NWN2 a PW světě, který je již rok ve vývoji a stále roste.

Dark včera dal dohromady další beta update Demony 2, který se v této chvíli ladí. Především byla do modulu přidaná kostra systému smrti a víry. Do modulu se přidalo velké množství herního obsahu, který zásadním způsobem zvětšuje hratelnost modulu. Dark dál bude pracovat na systému smrti a můj tvůrčí duch se zaměří na dialogy a questy řemeslníků. Dále bych měl vytvořit dva nové dungy s questy. Svět Demony 2 roste pomalu, jelikož se zaměřujeme na kvalitu. Tvorba exteriérových lokací je časově náročná, jak jste již asi pochopili z některých mých předcházejících článků. Žádné kvalitní dílo nebylo vytvořeno hned. Michelangelovi trvalo čtyři roky než dokončil dech beroucí fresku na Sixtinské kapli a všechny známé úspěšné NWN světy mají za sebou několik let vývoje. A proto stále hledáme nové pomocníky, kteří nám pomohou s modulem pořádně pohnout. Především potřebujeme tvůrce exteriérových lokací, každou pomoc moc uvítáme! Více informací o nových verzích modulu Demona 2 najdete na fórum.   Jelikož je už delší dobu autorizační server BioWare dole, nejspíš kvůli tomu hackerskému útoku, hráči kteří se přihlašují do hry pro více hráčů musí čekat velmi dlouho na autorizaci, která stejně neproběhne. Na foru BioWare SocialNetwork jsem našel téma "BioWare Authorization Server Bypass (Temp Fix)", kde Arkalezth radí o editovat soubor hosts. Před editací doporučuje zálohu soboru, kdyby náhodou BioWare autorizační server znovu zprovoznili. Návod najdete na fórum Demony 2.Jistě vám nemusím představovat skvělý fantazy seriál "Hra o trůny" z produkce HBO, podle předlohy "Píseň ohně a ledu" od George R. R. No a partička zapálených tvůrců NWN2 vytváří perzistentní svět zasazený do tohoto světa. Stránky projektu "A Game of Thrones NWN2 Persistent World" mají hezkou grafickou úpravu a můžete si zde prohlídnout úvodní kvalitní video, což svědčí o kvalitním tvůrčím týmu. Více o projektu najdete na těchto stránkách.

"Cítím to ve svých starých kostech, a Mistr Aemon souhlasí. Studený vítr se zvedá. Léto končí a zima, jakou tento svět ještě nikdy neviděl, přichází."
Starý Bear Mormont


 
Určitě všichni znáte ty jednoduché hloupé hry na Facebooku, jako je například populární "FarmVille". Tak a teď se posaďte! Zjednodušená verze hry Neverwinter je na Facebooku! Článek "Heroes of Neverwinter Intro" na Dungeons & Dragons popisuje tuto novou D&D hru. Ve hře si můžete vytvořit vlastní postavu, máte na výběr ze čtyř ras a povolání. Jedná se o multiplayer, takže se svými přáteli můžete vytvořit skupinu dobrodruhů a vydat se do dungu zabíjet potvory. Od desátého levelu se vám otevře "Dungeon Workshop". Jedná se o nástroj na tvorbu dobrodružství, takový zjednodušený toolset. Takže si můžete vytvořit vlastní dobrodružství a ostatním hráčům dělat DMko. Neptejte se mě na detaily, Facebook nemám rád.Špatné zprávy přišly z Cryptic studia, který změnilo majitele a nový vládce změnil kompletně koncepci vyvíjeného "Neverwinter". Z původně zamýšlené co-operative multiplayer hry se Neverwinter předělává na free-to-play MMO s mikrotransakcemi. Navíc by se hra měla více podobat hře "Vindictus", kde boj je kontrolován klikáním myší, tedy zde bude hrát větší roli reflex hráče. Akční hra!? Někdo s těch pánů asi upadl na hlavu, už se na tu hru vůbec netěším. Více informací o změnách najdete v článku "Big Changes to Cryptic's Neverwinter" na ign.com.Nakonec jeden tip na RPG MMO "The Lord of the Rings Online". Jasně, je to už starší hra, kterou jistě většina z vás zná, ale možná vám uniklo, že je už pár měsíců zdarma. Tedy jen do levelu 65, klasický ekonomický model založený na mikrotrasakcí, je to teď hrozná móda. Na BonusWebu je zajímavý článek na to téma. Většinu peněz přináší vývojářům her 4% hráčů, kteří ostatním žebrákům umožňují si hrát zadarmo. Pokud vás hra zaujal mrkněte se na BonusWeb recenzi a české fanouškovské fórum.

No snad jsem vás tímto článke moc nenudil, příště bude zas nějaký návod na NWN2 toolset to bude větší sranda. 


Tento článek najdete na Sdružení ONLINE zábavy
http://www.neverwinter.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.neverwinter.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=644