Welcome to Sdružení ONLINE zábavy

Hledat   v  

  Vytvoř účetDomů | Vložit příspěvek | Tvůj účet | Obsah | Témata | Top 10  

Navigace
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Diskuze SOZ
· Downloads
· Hledat
· NWN server status
· NWN2 server status
· Obsah
· Slovníček pojmů
· Statistiky
· Témata
· Webové odkazy

Obsah
NWN obecně
NWN World Building
Průvodce PW NWN
SOZ
SOZ Forum

NWN světy
Arkhalia
Demona
Dragon Hammer
Equilibrie
Gwain Tharr
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
Mystake
Sferie
Thalie

NWN fora
Arkhalia
BG TSCC
Demona
Demona2
Dragon Hammer
Equilibrie
GamePark
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
NWN 1
NWN 2
Thalie

NWN stránky
Čeština do NWN1
Bioware
BioWare Social Network
NWN GamePark
NWN Lexicon
NWN Speciál
NWN Vault (IGN)
NWN Vault (Nový)
NWN Wikipedia
NWN2 CZ překlad
NWN2 Blog
NWN2 scripting
NWN2 Toolset Guide
NWN2 Toolset manuál
Seznam NWN serverů
NWNWiki
NWN2Wiki

Subdomeny
Demona
DragonHammer
Gwain Tharr
NWNWiki

D&D stránky
D20 v kostce
Překladový klíč
WotC

Herní weby
Bonusweb.cz
Doupě.cz
gamerzines.com
mmogames.cz
mmorpg.com
mmorpgtoplist.com

  
DROBNOSTI Z NWN SCÉNY
Posted on 17.06.2008, 12:38:07
Téma: Neverwinter Nights
Neverwinter Nights566344 píše:
Úvodem: Tento textík vznikal poměrně dlouho (od přelomu března-dubna až do 11. června) – nakonec se ale vyklubal na svět (doprovázen bolestným porodem) a teď už je čistě a pouze na něm zda zvládne víc než jen jednou nahlas zakřičet. Snad někoho tenhle pamflet pobaví. Snad někomu rozšíří obzory. Snad nebude jen vetchým pomníkem me grafomanie. Snad – i když může připomínat stylem pár vytrhnutých stránek z „můj deníčku“.
Byl jsem spojován s nwn scénou a poměrně dlouho se na ní vyskytoval. Dosud se snažím držet krok s informacemi a tak se ke mě čas od času něco dostane. Dotaz na to, posouzení onoho, odkaz na zajímavé téma na fórech nwn světů doma i v zahraničí. Vizte tedy ozvěny „drobností“ co se nejen dostaly až ke mě, ale zapůsobily dost na to abych je obratem nezapomenul.


Bod první: striktní logiko-fyzika v nwn světě
Původ: Thalie
Hráči thálijští nechť prominou, leč fórum jejich světa mi bylo doporučeno v poslední době tak příliščastokrát, že jsem jej sám sledoval se zatajeným dechem. Na jistou dobu zastínilo i kvalitou proslavené „flejmy“ Equilibrie. Zde prosím o prominutí pro změnu hráče náležející serveru EQ – plamínky jsou kde všude, ale musíte uznat, že u vás vyšlehávaly opravdu do výše... Zpět k tématu!
Již epesně podaná anketa s tématem „vypnout Thalii, ANO/NE?“ mě upoutala. Ovšem snaha objasňovat systémové omezení (pardon, znevýhodnění) té či oné subrasy logicky a fyzikálně – ta mě dostala více jak návštěva centrifugy na bajkonurském výcvikovém středisku! Že drovové trpí pod slunečním světlem? To bylo popsáno R.A.Salvatorem a je to tedy (sic!) nezpochybnitelné. Tím jsou ale drovové příliš znevýhodněni – je třeba potrestat i „ty z povrchu“ co se cpou do podzemí a tohle potrestání je třeba objasnit! Směšování ooc systémů s in-game pseudorealitou mě nepřestalo překvapovat ani poté, co jsem si přečetl nástin onoho „objasnění“. Může za to totiž – ano – tlak vzduchu! Dole v dole v podtemnu je totiž příliš hustý vzduch a tak dělá potíže „těm z hora“. Padly argumenty atmosférického tlaku, nemoci z dekomprese a komprese, padla cifra pěti tisíc stop hloubky podtemna... Taktéž padla spousta stran fóra plných názorů a pečení klobásek nad pálící hranicí „flajmu“. Pokud odhlédnu od toho, že 5000 stop výškového rozdílu odpovídá cca 1,5 km a tak by výstup k Pradědu neměl přežít ani ostřílený železný zekon představující nwn bojovníka s maximalizovanou silou, natož pak průměrný český hráč RPG her, který svalovinou zrovna neoplývá (nu dobrá, průměrný proto, že soudím dle sebe :)  ) – tak pokud odhlédnu od onoho Pradědu, tak se mi okamžitě vybaví otázka: „A co drovové, ti trpí plicním edémem pouze přes den?“ [reference: link]
Je to jasné, přes noc se záštiplní droví nájezdníci pohybují ve speciálních drovích verzích Gamowova vaku a ještě okolo sebe mávají jako břitva ostrými čepelemi. No a ve dne... Ve dne si zvykají na světlo rychleji jak chudáci (z betonového vězení vysvobození) Fritzlovi.
Jeden z mála konstruktivních příspěvků v oné (teď již snad?) smazané diskusi čněl nad výškový průměr objasnění názorové školy „tlaku vzduchu“. S autorem onoho příspěvku jsem se názorově sesouznil (souznít -> souznění -> sesouznění) téměř intimně – když napsal, ať je systémové znevýhodnění třeba kletbou, prostě to tak je – nebudeme to řešit, je to požadavek tvůrců světa. Tečka. Bohužel, jeho hlas byl osamocen a příliš tichý – jak už to tak s dobrými nápady bývá.
Proč se pořád někdo snaží dívat se na fantasy pohledem reálného života? Copak toho reálného hnusu není okolo už tak moc? A když už tak onen dotyčný činí a preferuje realitu, proč ji neprosazuje důsledně všude?
Pozn.: psáno v dubnu

Bod druhý: rasová proradnost
Původ: nwn světy všeobecně a k tomu tramvaj linky č. 14 projíždějící okolo pražského Výstaviště
Mnohokrát jsem byl svědkem tahání spodního prádla (čtěnář nechť rozumí že jde o trička :)  ) a vytahování výzbroje různého kalibru na téma rasové proradnosti a perfidity. Nemíním se přidávat k rasistům a trefovat se do nějake menšiny ve skutečném světě. Zmiňuji se o proradnosti ras fantasy PW světů. Kdybych za každou pochvalnou zmínku o rafinovanosti, proradnosti a pletichařství drowů měl dostat na svůj účet korunu, tak už bych byl zavřen za mnohamiliónové dluhy (ano, příchozí platba se doposud platí, takže milionkrát koruna do plusu a stejněkrát 10 korun do mínusu... ).
O to více jsem se bavil, když jsem byl svědkem rozmluvy dvou dívčin, rasy lidské... Kam se na to my, příslučníci rodu homo sapiens sapiens se svou chlupatou hrudí, nelineárním myšlením a mužskými gonádami, tak kam se něžné pohlaví hrabem! Jedna z těch dívčin nebyla od pohledu starší dvanácti let, ta druhá být tak o rok dva mladší. Ale ta starší byla rafinovanější jak bílý cukr. No posuďte sami, kterak to ona anonymní hrdinka s klukama „koulela“ k oboustranné spokojenosti.
starší dívka = SD
mladší dívka = MD

-----
MD: „To je hrozné, nikdy se o přestávce nedostanu do kantýny k pultu abych si mohla koupit ty ...“  /nevím co kupovala, neslyšel jsem, ale byla zhnusená že když přijde tak je tam fronta a tak
SD: „Ty jsi blbá, máš si vyhlídnout nějakého kluka tak o dvě nebo tři třídy výš. Co je pohledný a stojí dost vpředu. Dotlač se k němu a upozorni na sebe. Stačí zatahání za opasek a u toho ho pohlaď po zadku.“
MD: "Faaaakt? A co dál?“
SD: "No pak se na nej usmej, zamrkej, sklop oci dolu a zkus se začervenat..."
MD, skočila SD do řeči: "Jó, to už umím!"
SD: "... super! No a pak mu řekni - ale ne moc nahlas, ať se k tobě skloní, aby slyšel - mu řekni, že bys měla chuť na ten tvůj oplatek, ale ze by ti ti burani okolo podupali nohy a jestli by nebyl tak hodnej a tak... "
MD: "Tyyy jo - to zkusim!"
chvilu odmlka obou jak se zamyslely...
SD, dodáva po chvilce, kterou strávila pokledem k horizontu skrz naplněnou tramvaj: "No a někdy ti i ty peníze co mu na ten oplatek dáváš ten kluk odmítne - toho pak po přinesení toho cos chtěla pohlad třebas po tváři nebo tak - a kdyz je hezkej..." /starší se odmlčela a dál hypnotizovala vzdálený, domy a lidmi zakrytý horizont, mladší nasadila VELMI přemýšlivý výraz.
-----
Mohl jsem se potrhat smíchem, ale pak mi to došlo a smích přešel! Kam se hrabou drowové. Kde se choulí perfidita tieflingů! Slečny to s námi umí, učí se to již od mládí a ve svých 12 letech jsou schopné omotat si okolo prstů své o 3 roky starší mužské protějšky bez jakýchkoli potíží, natožpak skrupulí. A my, páni kluci, se s radostí omotávat a namotávat necháme – utáhnou nás na vařené nudli.
Je ale zvláštní, že takovýto styl jednání jsem za celou svou životní nwn dráhu viděl pouze jednou a už je to bratru čtyři roky zpět – dvojice hráčů (Salwinion a Kirros, za nedostatky v mé paměti či přepisu jmen se postiženým omlouvám) hrála skutky vskutku nemožné. A od té doby pouze kaleidoskop hráčů (řadím se mezi ně) a postav, co si zakládaly na manipulovaní a proradnosti – ale z šedivého průměru okolí se nevymanily.
Na druhou stranu – nevím zda bych chtěl se svou postavou zažít takhle dokonalé manipulovaní. Naštěstí hraje počítačové hry mnohem více kluků jak holek. Nebo mám říct naneštěstí?  :)
Pozn.: psáno v květnu


Bod třetí: statistika, statistika, statistika... aneb co s ní a co z ní
Labir, hlavní tvůrce, programátor a sktripter Equlibrie v jedné osobě provedl anketu a zároveň statistický (!!!) průzkum u hráčů svého světa (viz link ) – a vskutku mě zaujal (mluvím o průzkumu samozřejmě :) ). Krom toho, že jsem pochrochtával nadšením nad profesionálně zpracovanými daty (i když nějaký šťoura matematik by mohl říci, že těch cca 40 osob není dostatečný statistický soubor), tak mě velmi příjemně překvapil Labirův vskutku vyzrálý přístup k závěrům, jež z oné ankety vyvodil. Navíc se těchto vyvozených závěrů hodlá držet a zařídit se podle nich. Snad každý, kdo si přičichl k české nwn scéně zná jeho Equlibrii (dále jen Eq) – svět vyfintěný systémy, jasnou vizí a nesoucí značku hard-core RP světa. Bohužel zvláště z počátku Eq (než se věci a události usadily) jsem měl nutkavý dojem, že mnohé konfliktní situace co vznikly šly vyřešit lépe (nejen z jeho strany musím podotknout). Nebyl třeba s takový povyk, nebylo třeba brát si úplné blbiny tak k srdci. Nadělalo se dost zlé krve. Bohužel pro některé hráče, bohužel pro Labira a bohužel i pro nwn světy včetně Eq. S potěšením mohu konstatovat, že hlavní skripter Eq se podstatně rozvinul. Nemyslím teď jeho skripterské a programátorské schopnosti, ale jeho diplomatický cit. Je opravdu příjemná změna porovnávat jeho řešení konfliktních otázek nyní a před pár lety.
O to víc jsem si uvědomil jeho posun k lepšímu při čtení „flejmu“, který vznikl před pár dny na jiném PW světě. O co šlo v počátku je pro toto téma zcela nepodstatné – ale když jsem pročítal příspěvky, a zjišťoval, že sarkasticky vysměvačný přístup v psaní příspěvku má jak hlavní WB/DM, tak další dva WB a další DM ještě k tomu...
Můj nejmenovaný známý (hlavně diskrétnost, hlavně diskrétnost! :) ), který se po nwn světech pohybuje již roky, na to napsal názor, s kterým se plně ztotožňuji. Tento názor si dovolím citovat z ICQ rozhovoru s ním:
„Tohle je dost hrůza, z DM teamu by takové emoce jít neměly vůbec, natož od šéfa.“
 
Na závěř: Záměrně jsem se vyhnul jmenování osob i světa. Nehodlám škodit – snad si svůj přístup (a jeho následky) dotyční uvědomí. Obdobně jako jsem si svůj přístup a jeho následky musel uvědomit já sám.

Pozn.: Psáno v červnu

autor: 566344

 
Příbuzné odkazy
· Více o Neverwinter Nights
· Novinky od Jindragon


Nejčtenější článek v Neverwinter Nights:
NWN1 Community Patch 1.70 je hotov!


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 2.75
Hlasů: 8


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránkuRe: DROBNOSTI Z NWN SCÉNY (Skóre: 1)
poslal photter v 19.06.2008, 11:51:23
(O uživateli )
Numero, pobavils, jako dycky. :-D
Akorát ve tvým slohu někdy ztrácim přehled, co eště neni ironie a co už jo...ale nakonec  zase je na výběr, ne ? ;)
Re: DROBNOSTI Z NWN SCÉNY (Skóre: 1)
poslal Sorrow v 19.06.2008, 17:52:52
(O uživateli ) http://thalie.pilsfree.net/
Ehm, nemohu si odpustit poznamku ale k cemu maj tyhle zvratky slouzit.
Dal jsem si praci a cas se ctenim tohoto topicu a ted po urcite dobe kdy sem premyslel nad tvou osvetou neceho a co si tim vlastne chtel rici zase rikam ze sem asi vetsi blazen nez autor, pac sem to docetl skoro do konce a nevim proc.Misto toho sem si mohl udelat jidlo a aspon bych z toho neco mel.
Sam pises jak si se dlouho vyskytoval na NWN scene a pak vyvrhnes takovejhle ,,duchaplnej,, a pro mne alespon nic nerikajici clanek kterej tu dle nejen meho zdani spis zabira misto.
Priste sem radsi napis jakou mate tapetu na toalete, ono to vyjde nastejno, alepson pro mne.

PS:Nejsem podrazdenej, ani nastvanej a ani precitlivelej ale proste jen nechapu.
A uz vubec nechapu ze sis dal takovej dlouhej cas s vytrhavanim negativnich veci z for svetu.
Ale co, ave nestranikum...
Re: DROBNOSTI Z NWN SCÉNY (Skóre: 1)
poslal sklendath v 20.06.2008, 11:01:58
(O uživateli )
;]...pekny clanek s nadhledem, clovek si aspon obcas uvedomi jaky je tulpas a ziska trochu odstup ;]
Re: DROBNOSTI Z NWN SCÉNY (Skóre: 1)
poslal Deekin v 25.06.2008, 14:52:27
(O uživateli )
Pobavils, diky :) Tak nejak se mi vybavilo co mi napsal v diskusi o drowech zastance drowi tradicionality, totiz ze "... takhle se ale drowove ve skutecnosti nechovaji!" .)
Copyright © Sdružení Online zábavy, Všechna práva vyhrazena
Můžete šířit naše zprávy pomocí tohoto souboru backend.php
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund