Welcome to Sdružení ONLINE zábavy

Hledat   v  

  Vytvoř účetDomů | Vložit příspěvek | Tvůj účet | Obsah | Témata | Top 10  

Navigace
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Diskuze SOZ
· Downloads
· Hledat
· NWN server status
· NWN2 server status
· Obsah
· Slovníček pojmů
· Statistiky
· Témata
· Webové odkazy

Obsah
NWN obecně
NWN World Building
Průvodce PW NWN
SOZ
SOZ Forum

NWN světy
Arkhalia
Demona
Dragon Hammer
Equilibrie
Gwain Tharr
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
Mystake
Sferie
Thalie

NWN fora
Arkhalia
BG TSCC
Demona
Demona2
Dragon Hammer
Equilibrie
GamePark
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
NWN 1
NWN 2
Thalie

NWN stránky
Čeština do NWN1
Bioware
BioWare Social Network
NWN GamePark
NWN Lexicon
NWN Speciál
NWN Vault (IGN)
NWN Vault (Nový)
NWN Wikipedia
NWN2 CZ překlad
NWN2 Blog
NWN2 scripting
NWN2 Toolset Guide
NWN2 Toolset manuál
Seznam NWN serverů
NWNWiki
NWN2Wiki

Subdomeny
Demona
DragonHammer
Gwain Tharr
NWNWiki

D&D stránky
D20 v kostce
Překladový klíč
WotC

Herní weby
Bonusweb.cz
Doupě.cz
gamerzines.com
mmogames.cz
mmorpg.com
mmorpgtoplist.com

  
EVE Online: Co přináší Revelations?
Posted on 19.04.2007, 15:06:04
Téma: EVE Online
EVE OnlineEVE Online: Co přináší Revelations?

Revelations je název velkého expansion packu pro hru EVE Online. Jak už tu mnohokrát padlo, EVE Online je placená online hra, kde hraje 30 tisíc hráčů online v jednom okamžiku a tým programátorů a grafiků z CCP pracuje tvrdě, aby z této hry udělalo čím je dnes: Jednou z nejlepších a nejnavštěvovanějších onlinovek na téhle planetě.

Nemá asi smysl tu opakovat, co tato hra jako taková přináší, protože to už tu bylo popsáno mnohokrát. Rád bych ale informoval všechny ty, kdo se o tuto hru zajímají, jaké změny se tu v poslední době odehrály.


Revelations, jedna velká změna


Revelations je obrovský expansion pack. Změn je tolik, že je nestačili implementovat současně a tak se děje na etapy. Revelations je rozdělený na hlavní dvě části, Revelations 1, který přišel před loňskými Vánocemi (2006) a Revelations 2, který přijde v létě 2007. Mezitím je několik větších patchů a každý opět přinese něco nového.

Nejzajímavější změny

Inventions
Ačkovliv tahle novinka ještě není dotažená do konce a s každým patchem ji ladí a modifikují tak, aby co nejlépe vyhovovala hráčům a přinesla co největší zážitek ze hry, je to konečně první opravdový krok pro zavedení opravdového výzkumu. Před Revelations se výzkum omezoval na dvě věci:
- Vylepšování blue printů (snižování ztrát při výrobě a zkracování výrobního času)
- Vynalézání technologií Tech II. (nebylo to nic jiného než čekání, jestli hráč vyhraje nový blueprint v loterii).

Inventions otevírá celé nové velké odvětví a hlavně může přinášet konečně ohromné zisky těm, co se tomu věnují naplno. Hráči musí hledat skryté zdroje ve vzdálených a nebezpečných koutech galaxie, hledat a získávat komponenty a pak investovat do vývoje nových technologií. Nyní konečně mají větší šanci všichni a ne jen hrstka šťastlivců.

V současnosti lze zatím výzkumem získat pouze kopie blue printů, které mají omezený počet použití, ale plánuje se vytvoření programu i pro získávání originál blue printů s tím, že klasická "loterie" přestane existovat a research agenti budou využíváni pouze k získávání data core, který je k inventions potřeba.

Rigy

Každou loď lze vybavit moduly, které upravují vlastnosti lodi, přidávají nové funkce, slouží jako zbraně nebo na ochranu atd. Modulů jsou tisíce druhů a každá loď je vesměs unikát. Nyní přibyla další možnost, jak loď modifikovat a více se specializovat podle typu činnosti, kterou s lodí hráč chce provádět. Rigy jsou v podstatě obdobou implantátů, které používá hráč. Dají se nainstalovat do jednoho ze slotů v lodi. Narozdíl od modulů je lze použít pouze jednou a odstranit je lze pouze tak, že je hráč zničí.

Vraky lodí a salvaging

Zajímavou novinkou jsou skutečné vraky lodí. Když zničíte jakoukoliv loď, ať už NPC nebo hráčskou, objeví se vrak. Dříve z lodi obvykle vypadl jen jetisoned container, v němž byl loot. Teď je místo něj vrak. Ten má kromě jiného ještě další funkci. Po vylootování z něj lze činnosti zvanou salvaging získat komponenty, které slouží k výrobě výše uvedených rigů.

Boostery (drogy)

Kromě mnoha dalších změn jsou boostery změnou asi nejpikantnější. Drogy jsou ve většině civilizovaných míst v galaxii zakázané. Přesto někteří bojovníci k nim sahají, protože vylepšují některé jejich vlastnosti a mohou rozhodnout o úspěchu nebo neúspěchu ve vesmírných soubojích. Boostery mají celou řadu vedlejších účinku, takže něco přidají, ale něco také uberou.

Boostery se vyrábějí na POSech v nově vytvořených laboratořích. K jejich výrobě je potřeba plyn (Gas), který se těží v plynných mračnech. Ovšem tyto nenajdete běžně. Nacházejí se jen na několika málo místech v galaxii a jsou skrytá. Hráči si je musí nejprve najít. Jejich poloha se s každým restartem serverů mění.

Freightery

Freightery jsou obrovské nákladní lodě. Jejich výhodou je, že uvezou ohromné množství věcí nebo věci, které jsou tak objemné, že je žádná jiná loď neuveze. Nevýhodou však je, že je nelze vybavit moduly ani rigy a jsou naprosto bezbranné. Tyto lodě mají více nevýhod než výhod a proto se používají jen výjimečně. Revelations ovšem přináší spoustu pozitivních změn.
Po zničení freighteru z něj vypadne loot (dříve se to nestávalo, protože tato loď neumožňovala loot vyhazovat).
Loot lze získávat z vraku lodi a nově i freightery mohou brát loot.
Freightery konečně mohou vozit náklad do a z POSů, což otevírá celou řadu možností, jak je využít.
Tyhle změny dovolují nasazovat tuto loď častěji, protože dříve sloužila pouze k převážení nákladů mezi stanicemi.

Správa korporací

Postupně přibývá několik nových možností, jak korporace spravovat a řídit.
- Každá korporace je rozdělená na 7 divizí, ovšem všechny měly až doteď společný bankovní účet. Nyní bude každá divize mít svůj.
- Ředitelé korporace nyní mohou sledovat aktivitu svých zaměstnanců (hráčů). Mají funkci, podle které ví, kde se který hráč nachází, kdy hrál naposledy a jak dlouho. Podle toho může napřiklad vyhodit hráče, který se ve hře půl roku neukázal.
- V dalším patchi přibude rozšířená správa předmětů a POSů na dálku.

Kontrakty

Primitivní systém, který byl až dosud byl nahrazen velmi přehledným a komplexním systémem s celou řadnou možností. K novým možnostem patří například aukce, kdy je možno prodávané věci vydražit.

Řízení válek

V poslední době zuří v galaxii bezpočet válek mezi korporacemi a aliancemi. Mnohdy jen proto, že jedna pirátská frakce chce beztrestně napadat hráče i v tzv. bezpečných systémech. Není nic snažšího, než zabíjet nezkušené a bezbranné nováčky. Jedna taková aliance mohla vést třeba i sto válek najednou a platila pouze poplatek za vyhlášení války a pak jeden udržovací poplatek, který byl stejný bez ohledu na jejich počet. Nyní přichází změna, kdy za každou válku zvlášť se bude muset platit a částky půjdou až do stovek milionů týdně, což pro většinu agresorů znamená, že si budou muset rozmyslet, jestli se jim to vůbec vyplatí. Války se tak budou vést jen, pokud budou mít rozumný důvod a ne jen pro zábavu a zastrašování nováčků.

Vista klient

S příchodem Windows Vista a Direct-X 10 přijde také spousta nových multimediálních vylepšení. Bude samozřejmě fungovat i stávající klient pod Windows XP, ale přibude nový, který otevře další možnosti. Kromě hezčí grafiky přibude například i možnost procházet se po stanici v těle avatara, za kterého hráč hraje. V současnosti je avatar pouze portrét v BIO a je vidět pouze loď v doku. Video z beta-verze bylo velmi úchvatné. Kdo ví, kam to všechno povede? Možná, že časem přidají i možnost bojovat v misích v těle vojáka podobně jako třeba ve Star Wars Galaxies.

 
Příbuzné odkazy
· Více o EVE Online
· Novinky od Brudrafon


Nejčtenější článek v EVE Online:
EVE Online - Placená MMOG


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 1


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Související témata

EVE Online

Copyright © Sdružení Online zábavy, Všechna práva vyhrazena
Můžete šířit naše zprávy pomocí tohoto souboru backend.php
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund