Welcome to Sdružení ONLINE zábavy

Hledat   v  

  Vytvoř účetDomů | Vložit příspěvek | Tvůj účet | Obsah | Témata | Top 10  

Navigace
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Diskuze SOZ
· Downloads
· Hledat
· NWN server status
· NWN2 server status
· Obsah
· Slovníček pojmů
· Statistiky
· Témata
· Webové odkazy

Obsah
NWN obecně
NWN World Building
Průvodce PW NWN
SOZ
SOZ Forum

NWN světy
Arkhalia
Demona
Dragon Hammer
Equilibrie
Gwain Tharr
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
Mystake
Sferie
Thalie

NWN fora
Arkhalia
BG TSCC
Demona
Demona2
Dragon Hammer
Equilibrie
GamePark
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
NWN 1
NWN 2
Thalie

NWN stránky
Čeština do NWN1
Bioware
BioWare Social Network
NWN GamePark
NWN Lexicon
NWN Speciál
NWN Vault (IGN)
NWN Vault (Nový)
NWN Wikipedia
NWN2 CZ překlad
NWN2 Blog
NWN2 scripting
NWN2 Toolset Guide
NWN2 Toolset manuál
Seznam NWN serverů
NWNWiki
NWN2Wiki

Subdomeny
Demona
DragonHammer
Gwain Tharr
NWNWiki

D&D stránky
D20 v kostce
Překladový klíč
WotC

Herní weby
Bonusweb.cz
Doupě.cz
gamerzines.com
mmogames.cz
mmorpg.com
mmorpgtoplist.com

  
EVE Online: Nový expansion pack Kali
Posted on 12.08.2006, 16:52:57
Téma: EVE Online
EVE Online
Je to už taková tradice, že minimálně jednou za rok je nový datadisk (expansion pack). Nejinak tomu bude i letos. Nový datadisk má kódové jméno Kali. Přinese nové typy lodí, zbraní, modulů. Mimo to také přibudou novinky jako implantáty pro lodě, které je dokáží modifikovat a customizovat, bude hodně vylepšen výzkum, přibude úplně nová profese "těžba plynů", ze kterých se budou vyrábět boostery (něco jako drogy, s dočasnými účinky vylepšujícími schopnosti pilotů). A mnoho dalších (viz. klikněte na VÍCE).


Co vlastně všechno bude v novém datadisku? CCP ještě neoznámilo všechny novinky, ale bude toho strašně moc, na co je možné se těšit.

Nové lodě

K již stávajícím battleshipům (jedny z nejsilnějších lodí v EVE) přibudou ještě tier 3 battleshipy. Doteď měla každá z hlavních ras dva battleshipy (menší a větší, každý specializovaný na něco jiného). Teď přibude ještě třetí, opět o něco silnější. Stejně tak přibudou i tier 2 a tier 3 battlecruisery ke všem rasám a psalo se i o destroeyerech. Kromě toho mají přibýt konečně i tech 2 battlecruisery (dnes už existují Command Ships, což je jeden z druhů tech 2 battlecruiserů) a tech 2 battleshipy.Trosky lodí místo kontejnerů

Do teď po zničení lodi z ní vždy vypadnul jen malý kontejner obsahující část modulů nebo nákladu, který zázrakem unikl zničení. Nyní se na místě lodi objeví vrak/trosky, které bude možné prozkoumat. Jedná především o grafické vylepšení (vypadá to líp než jen malý kontejner).
Implantáty pro lodě

Implantátům se bude říkat Rigs. Podobně jako u pilotů, kteří si mohou do 8 slotů zasunout implantáty (každý s jinou vlastností), tak bude tato možnost i u lodí s tím, že sloty budou buď dva nebo tři (ještě prý není rozhodnuto). U parametrů každé lodě přibude kromě stávajícího CPU a Power Grid ještě položka Calibration.

Rigs budou implantáty, které budou mít jednu pozitivní a jednu negativní vlastnost. Např. přidají vám rychlost lodi +10, ale uberou vám třeba manévrovatelnost o -10%. Budou existovat tech 1 i tech 2 varianty. Tech 2 varianty budou mít o něco lepší pozitivní, ale bohužel i o něco vyšší negativní vlastnost. Každý Rigs bude potřebovat určité množství Calibration. Takže se dá říct, že čím lepší bude, tím víc toho Calibration bude potřebovat. V praxi to bude znamenat, že do některé lodě nacpete s bídou jen jeden Rigs a do jiné třeba dva nebo tři. Samozřejmě, čím větší třída lodi, tím větší Calibration bude mít (do fregaty nenarvete to, co do battleshipu).

Rigs nebude možné koupit na marketu jako třeba implantáty od jakékoliv NPC korporace. Hráči si budou muset sehnat nejprve blueprinty (návody k výrobě). Pro tech 1 budou na marketu, tech 2 samozřejmě pouze od R&D agentů. Pak budou existovat i různé named sady, které mohou vypadnout po zabytí NPC pirátů v komplexech nebo ore beltech. A Rigs bude nutné vyrobit. Je taky docela možné, že k jejich výrobě budou potřeba i nově přidané plyny.Těžba plynů

V současnosti je možné těžit rudy z asteroidních polí, ze kterých se rafinují minerály na výrobu všeho možného. Dále je možné postavit vesmírné základny (POS), které dokáží těžit tech 2 minerály z povrchu měsíců obíhajících okolo planet.

Nyní přibude možnost těžit ještě plyny z plynových oblaků (gas clouds) a ty se budou přeměňovat na boostery, což jsou drogy. Tyto drogy mohou piloti používat na dočasné zlepšení svých schopností (např. vyšší rychlost lodí, přesnost nebo damage zbraní atd). Samozřejmě, po skončení účinku nastoupí dočasně vedlejší efekty (snížení některých schopností a vlastností).

Tohle bude tedy zcela nová profese, ke které přibudou nové typy lodí a modulů.

Výzkum a vývoj

Konečně mají přidat novinky pro výzkum. Kromě vylepšování atributů blue printů a výzkumu tech 2 technologií tu bude také možnost zpětného inženýrství (z nějaké věci určitým postupem vytvořit blue print pro omezený počet použití, samozřejmě tam bude hrát roli faktor pokus/omyl). Dále bude možnost kopírovat věci (Replikování). Vezmete věc, zvolíte určitý postup a bez blue printu danou věc zreplikujete. Bude to samozřejmě časově náročné a spotřeba materiálu bude podstatně vyšší než kdybyste to vyráběli podle návodu (blue printu).

Voice Chat

Konečně ve hře přibude i možnost komunikace přes sluchátka a mikrofony. Výhodou je, že hráči nebudou muset shánět servery, team speaky a podobné věci, ale EVE samotné bude přímo umožňovat připojit sluchátka a mikrofon a kecat mezi sebou.

Další věci

Hovořilo se i o dalších věcech, ale to nevím, jestli přidají ještě před Vánocemi, nebo až dodatečně na jaře spolu s nějakým větším patchem.
Outposty (hráči postavené menší verze stanic) dostanou vylepšení, kdy bude možno rozšířit služby outpostu o další volné sloty. Např. outpost má výrobní kapacitu 2 továrních slotů. Pomocí rozšíření přibudou další 2 - 4 sloty. Nebo třeba nové kanceláře (office) apod. Dále se plánovalo přidání automatické ochrany outpostů v podobě sentry kanonů (avšak na rozdíl od NPC stanic budou tyto zničitelné).

Dále se mluvilo o přidání tzv. červích děr. Pomocí určitých modulů v lodi je možné objevit dosud skryté červí díry, které vedou do vzdálených a neobjevených slunečních soustav. Aliance mohou na tyto červí díry nainstalovat obrovské hvězdné brány a tyto údajně mohou blokovat cestu nepřátelským lodím. Lidi z CCP však tohle zatím moc nerozebírali, takže podrobnosti mi nejsou známy.

Určitě by mělo přibýt několik desítek nových slunečních soustav.

ICE Belty

Bohužel už teď se objevila zpráva, že v hi-sec systémech (0,5-1,0) a v některých systémech okolo hvězdných dálnic byly vytěženy všechny zdroje ledu (ICE), který je tolik potřebný pro provoz vesmírných základen (POS). Nejspíš je to asi pokus CCP o zdramatizování situace ve EVE. Je pravdou, že dosud většina těžby probíhala právě v hi-sec, protože to bylo nejbezpečnější, zatímco v low-sec se ICE netěžil vůbec. Nyní musí těžby už probíhat právě v low-sec a tak si ho mohou dovolit jen větší korporace a těžaři musí být hlídáni eskortami. Určitě to ale znamená konec skvělého byznisu pro malé skupinky hráčů.Do teď po zničení lodi z ní vždy vypadnul jen malý kontejner obsahující část modulů nebo nákladu, který zázrakem unikl zničení. Nyní se na místě lodi objeví vrak/trosky, které bude možné prozkoumat. Jedná především o grafické vylepšení (vypadá to líp než jen malý kontejner).Implantátům se bude říkat Rigs. Podobně jako u pilotů, kteří si mohou do 8 slotů zasunout implantáty (každý s jinou vlastností), tak bude tato možnost i u lodí s tím, že sloty budou buď dva nebo tři (ještě prý není rozhodnuto). U parametrů každé lodě přibude kromě stávajícího CPU a Power Grid ještě položka Calibration. Rigs budou implantáty, které budou mít jednu pozitivní a jednu negativní vlastnost. Např. přidají vám rychlost lodi +10, ale uberou vám třeba manévrovatelnost o -10%. Budou existovat tech 1 i tech 2 varianty. Tech 2 varianty budou mít o něco lepší pozitivní, ale bohužel i o něco vyšší negativní vlastnost. Každý Rigs bude potřebovat určité množství Calibration. Takže se dá říct, že čím lepší bude, tím víc toho Calibration bude potřebovat. V praxi to bude znamenat, že do některé lodě nacpete s bídou jen jeden Rigs a do jiné třeba dva nebo tři. Samozřejmě, čím větší třída lodi, tím větší Calibration bude mít (do fregaty nenarvete to, co do battleshipu). Rigs nebude možné koupit na marketu jako třeba implantáty od jakékoliv NPC korporace. Hráči si budou muset sehnat nejprve blueprinty (návody k výrobě). Pro tech 1 budou na marketu, tech 2 samozřejmě pouze od R&D agentů. Pak budou existovat i různé named sady, které mohou vypadnout po zabytí NPC pirátů v komplexech nebo ore beltech. A Rigs bude nutné vyrobit. Je taky docela možné, že k jejich výrobě budou potřeba i nově přidané plyny.

 
Příbuzné odkazy
· Více o EVE Online
· Novinky od Brudrafon


Nejčtenější článek v EVE Online:
EVE Online - Placená MMOG


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 1


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Související témata

EVE OnlineOnline Hry


Re: EVE Online: Nový expansion pack Kali (Skóre: 1)
poslal zpirit v 13.08.2006, 04:01:17
(O uživateli )
No ja slysel ze toho maj pridat vic a to uplny graficky prepracovani vsech lodi + prepracovani enginu pro podporu DX10
Re: EVE Online: Nový expansion pack Kali (Skóre: 1)
poslal Or-Horo v 13.08.2006, 17:56:56
(O uživateli ) http://www.neverwinter2.org
To jsem slyšel taky, ale vzhledem k tomu, že to oznámili až teď, tak nevím, jestli to bude v Kali. Mám dojem, že se v EVE mluvilo mezi lidma o tom, že to bude asi až za rok dva.
Re: EVE Online: Nový expansion pack Kali (Skóre: 1)
poslal zpirit v 13.08.2006, 19:58:48
(O uživateli )
Za dva roky uz tu bude nejspis EVE 2 tenhle patch vyjde do konce tohohle roku a venku uz jsou dokonce i screenshoty. Ten prechod na DX10 pak bude primo pri jeho vydani.
Re: EVE Online: Nový expansion pack Kali (Skóre: 1)
poslal Sallow v 14.08.2006, 13:30:48
(O uživateli )
S Kali ma prijit novy klient EVE Vista vyuzivajici DX10 a oba graficke enginy (jak stary Trinity I, tak novy Trinity II) pobezi soucasne a budou stejne podporovany. Vtip je v tom, ze cely expansion Kali ma byt uvaden postupne od zari 06 az do ledna 07 a postupne tak budou uvedeny v provoz jednotlive features. A tezko muzeme cekat uvedeni EVE Vista klientu ted v zari kdyz Windows Vista jeste jaksi nejsou.
EVE Online: Nový expansion pack Kali (Skóre: 1)
poslal Or-Horo v 18.08.2006, 09:55:25
(O uživateli ) http://www.neverwinter2.org
Jestli to budou uvádět postupně nevím, ale je to možné. Občas to tak dělávají.Copyright © Sdružení Online zábavy, Všechna práva vyhrazena
Můžete šířit naše zprávy pomocí tohoto souboru backend.php
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund