Welcome to Sdružení ONLINE zábavy

Hledat   v  

  Vytvoř účetDomů | Vložit příspěvek | Tvůj účet | Obsah | Témata | Top 10  

Navigace
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Diskuze SOZ
· Downloads
· Hledat
· NWN server status
· NWN2 server status
· Obsah
· Slovníček pojmů
· Statistiky
· Témata
· Webové odkazy

Obsah
NWN obecně
NWN World Building
Průvodce PW NWN
SOZ
SOZ Forum

NWN světy
Arkhalia
Demona
Dragon Hammer
Equilibrie
Gwain Tharr
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
Mystake
Sferie
Thalie

NWN fora
Arkhalia
BG TSCC
Demona
Demona2
Dragon Hammer
Equilibrie
GamePark
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
NWN 1
NWN 2
Thalie

NWN stránky
Čeština do NWN1
Bioware
BioWare Social Network
NWN GamePark
NWN Lexicon
NWN Speciál
NWN Vault (IGN)
NWN Vault (Nový)
NWN Wikipedia
NWN2 CZ překlad
NWN2 Blog
NWN2 scripting
NWN2 Toolset Guide
NWN2 Toolset manuál
Seznam NWN serverů
NWNWiki
NWN2Wiki

Subdomeny
Demona
DragonHammer
Gwain Tharr
NWNWiki

D&D stránky
D20 v kostce
Překladový klíč
WotC

Herní weby
Bonusweb.cz
Doupě.cz
gamerzines.com
mmogames.cz
mmorpg.com
mmorpgtoplist.com

  
EVE Online - Placená MMOG
Posted on 05.03.2006, 00:19:20
Téma: EVE Online
EVE Online
Co je EVE Online? Je to Massive Multi Online Game. Je to vlastně kombinace RPG, obchodně-politicko-válečné strategie a vesmírného 3D simulátoru. Jako ostatně všechny online hry i tato je nesmírně náročná na hráčův čas. Pokud se rozhodnete hrát tuto hru musíte počítat s tím, že se jí budete muset věnovat častěji než běžným single player hrám, jinak bude váš postup stagnovat.Protože se jedná o placenou hru, je nutné za ni platit měsíční poplatky. Velkou výhodou je, že je možné si zaregistrovat tzv. Trial Account (zkušební účet) a sice na dobu 14-ti dnů. Hru jako takovou je možné stáhnout zcela zdarma a legálně buď přímo z oficiálního serveru nebo z kteréhokoliv jiného download portálu. Pokud se během zkušební doby rozhodnete ve hře pokračovat, musíte zaplatit první poplatek, který zahrnuje nejen předplatné na hru, ale bohužel také jakýsi registrační poplatek. Takže první měsíc vás bude stát 19.95 Eur a každý další měsíc pak 14.95. Pokud jste při penězích a hra vás opravdu baví, tak si ji můžete předplatit na 3, 6 nebo 12 měsíců a to se potom dostanete na částku 10.95 za měsíc.


Hru samotnou hraje v současnosti přes 100.000 hráčů a online bývá ve špičce více než 21.000.


Děj probíhá někdy ve velmi vzdálené budoucnosti. Zápletka je celkem jednoduchá. Lidé v historii kolonizovali galaxii a stavěli hvězdné brány. Objevili nádhernou planetu, která se stala centrem nových oblastí. Ze Země tam proudily branou nové technologie a zpět na Zemi zase vzácné suroviny. Pak ale nastala katastrofa, kdy byla tato centrální planeta spolu s branou zničena. Bez podpory Země většina nových kolonií zanikla. Na některých planetách lidé sice přežili, ale jejich kultura byla izolována a lidé upadli do tak zvané Doby Temna trvající tisíce let. Lidé si na izolovaných planetách vytvořili unikátní kultury. Po čase opět objevili dávno ztracené technologie a jali se objevovat a kolonizovat okolní sluneční soustavy. Vznikly první kontakty mezi nimi a také války. A tak vzniklo několik státních útvarů.


Současný vesmír EVE má více než 5.000 slunečních soustav.


Možnosti hry:

- Nejsou zde klasické zkušenosti, ale jakési skilly, kterých jen několik set, takže postavy se mohou rozvíjet naprosto unikátně. Skillování probíhá non-stop, tedy i v době, kdy je hráč off-line, takže nevznikají velké rozdíly mezi hráči, kteří vysedávají u počítače 20 hodin denně a hráči, kteří mohou hrát jen ob den.
- Postava (pilot) celou dobu své existence ve hře sedí uvnitř vesmírné lodě. Lodí jsou tu desítky druhů. Jednak lodě bojové, od maličkých raketoplánů, přes fregaty, křižníky a bitevní lodě až po obrovské dreadnaughty, letadlové lodě a majestátné titány. Existují také specializované lodě na průzkum, na rychlé útoky, na rychlé stíhání nepřátel. Pak jsou tu lodě určené pro transport nákladu nebo pro těžbu rudy.
- Hráč může vykonávat celou řadu činností a může se dále specializovat. Jen bojové zaměření skýtá celou řadu specializací. Můžete se specializovat na zbraně a těžké lodě a představovat tak brutální ničivou sílu, nebo létat v rychlých útočných lodích, které sice nemají velkou palebnou sílu, ale díky své rychlosti snadno dostihnou cíl a mohou ho zničit. Můžete létat v neviditelných průzkumných lodích, specializovat se na elektronický boj, kdy můžete vyřadit z boje i mnohem silnější a odolnější loď. V nebojových oblastech se můžete věnovat těžbě rudy, rafinaci na cenné minerály, vylepšování technologií a později i výzkumu nových technologií, výrobě nejrůznějších věcí (zbraně, munice, vybavení pro lodě, lodě samotné), dále můžete profitovat z obchodu (akce typu levně nakoupit, někam to převézt a za draho prodat). Také je možné plnit mise zadávané NPC agenty a vybudovat si tak slušnou kariéru. Můžete také lovit krysy (ničit nepřátelské NPC lodě), dělat piráta (útočit na jiné hráče a z trosek jejich lodí získávat cenný náklad), nechat se najímat jako žoldák ve válkách mezi aliancemi.
- Kromě výše vyjmenovaných činností hra umožňuje zakládat korporace, což jsou takové menší frakce tvořené skupinkami hráčů a ty pak dále sdružovat do aliancí, jejichž hlavním cílem je společná obrana nebo útok během války. Válek je tu opravdu požehnaně. Většinou se válčí o zdroje a teritoria. Ani zdaleka totiž není vesmír civilizovaný. Existuje celá řada soustav, které nemají NPC vlastníky a je možné si je přivlastnit a zajistit si tak přístup k velmi vzácným a drahým surovinám.
- Korporace mohou stavět vlastní vesmírné základny umožňující celou řadu činností a mimo jiné také zajišťují nezávislost a bezpečí pro piloty. Tyto základy mohou těžit nerosty z měsíců obíhajících kolem planet, mohou vyrábět lodě, zbraně, munici, poskytovat doky a hangáry pro piloty a samozřejmě ochranu před útokem pirátů.
- Aliance si mohou stavět vlastní vesmírné stanice, které oproti základnám mají celou řadu výhod a mnohem více možností, jak vydělávat peníze, kterých v EVE není nikdy dost.

EVE je opravdu obrovská hra a neuvěřitelně komplexní. Určitě není dokonalá, ale za ta léta, co existuje se dá říct, že se CCP povedlo hodně věcí provázat a vyvážit a že to opravdu funguje. Hráč tam vždycky najde desítky cílů, kterých by chtěl dosáhnout a pořád může jít dál ve svém vývoji.

Jedinou velkou nevýhodou, kterou v EVE vidím (osobně), že je tam už tolik hráčů, že není doslova kam plivnout. Hodně lidem se to moc líbí, protože je tam živo a pořád se něco děje. Nicméně pro hráče, kteří chtějí mít klid tam už moc místa nezbývá. Na druhou stranu, pokud chcete mít klid, zahrajte si raději nějakou singlovku.


 
Příbuzné odkazy
· Více o EVE Online
· Novinky od Brudrafon


Nejčtenější článek v EVE Online:
EVE Online - Placená MMOG


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 1


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Související témata

EVE Online

Copyright © Sdružení Online zábavy, Všechna práva vyhrazena
Můžete šířit naše zprávy pomocí tohoto souboru backend.php
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund