Welcome to Sdružení ONLINE zábavy

Hledat   v  

  Vytvoř účetDomů | Vložit příspěvek | Tvůj účet | Obsah | Témata | Top 10  

Navigace
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Diskuze SOZ
· Downloads
· Hledat
· NWN server status
· NWN2 server status
· Obsah
· Slovníček pojmů
· Statistiky
· Témata
· Webové odkazy

Obsah
NWN obecně
NWN World Building
Průvodce PW NWN
SOZ
SOZ Forum

NWN světy
Arkhalia
Demona
Dragon Hammer
Equilibrie
Gwain Tharr
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
Mystake
Sferie
Thalie

NWN fora
Arkhalia
BG TSCC
Demona
Demona2
Dragon Hammer
Equilibrie
GamePark
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
NWN 1
NWN 2
Thalie

NWN stránky
Čeština do NWN1
Bioware
BioWare Social Network
NWN GamePark
NWN Lexicon
NWN Speciál
NWN Vault (IGN)
NWN Vault (Nový)
NWN Wikipedia
NWN2 CZ překlad
NWN2 Blog
NWN2 scripting
NWN2 Toolset Guide
NWN2 Toolset manuál
Seznam NWN serverů
NWNWiki
NWN2Wiki

Subdomeny
Demona
DragonHammer
Gwain Tharr
NWNWiki

D&D stránky
D20 v kostce
Překladový klíč
WotC

Herní weby
Bonusweb.cz
Doupě.cz
gamerzines.com
mmogames.cz
mmorpg.com
mmorpgtoplist.com

  
Průvodce Free MMORPGs

Vložil zpirit v 20.02.2006, 10:55:35

Online Hry
Trh MMORPG her nám pořádně narostl a to jak o placené tak i free hry a proto bych vám chtěl přinést takový malinký seznam oficiálních free mmorpg her v němž si snad vybere každý a nezaplatí ani korunu.


Trh MMORPG her nám pořádně narostl a to jak o placené tak i free hry a proto bych vám chtěl přinést takový malinký seznam oficiálních free mmorpg her v němž si snad vybere každý a nezaplatí ani korunu.

_____________________________________________________________________


KalonlineInix Software

www.kalonline.com
Hezká Korejská hra která se neustále dodělává a kterou financuje Korejská vláda.
 


Grafika:
Většina free mmorpg her trpí hodně zastaralou grafikou to ale není případ Kalu postavy mají stíny,stromy se naklánějí ve větru,textury jsou detailní a ztvárnění vody realistické  hra má dokonce i takovou vychytávku jakou je Bloom efekt(rozmazání míst kam dopadá světlo) jediné co se snad dá vytknout je monotónnost prostředí neustalé zelené plochy prokládané  stromy přijdou časem dost nudné.
 
Hudba,zvuky

O hudbě se u kalu nedá ani mluvit obsahuje totiž jen jednu jedinou píseň která vás bude pronásledovat po celou hru a kterou začnete nenávidět víc jak svou učitelku češtiny.Pokud si ji tedy nevypnete hrozí vám vznik některých komplexu.
Zvuky ve docela odpovídají tomu co děláte možná bych ale trochu zjemnil zvuk kroku protože ladná kouzelnice opravdu nedupe jak slon.
 
Hratelnost
Expeni v kalu je o hodně pomalejší než na co jsme zvyklí my z free shardů které mívají často několikanásobně vyšší rate jak originály.Co je ale horší je získat nějakou tu měnu jménem zamogeony mate sice šanci že vám vypadne nějaký drahý amulet a vy ho pak prodáte za pul milionu jako jáJ ale ne každý má takové štěstí a to co padá z příšerek vám zdaleka nestačí na to aby vaše výbava držela krok s vaším lvlem.

Povolání
: Na dnešní hry je počáteční výběr opravdu malinký pouze tri povolání (autoři už rok slibují 5 dalších ale kde nic tu nic)Časem každý hráč musí přestoupit na další povolání a to celkem 3x s tím že při předposledním přestupem si může zvolit jeden ze dvou druhů povolání.Takže jaké to povolání vlastně můžeme mít?
Mág(léčitel)
Bojovník
Lučištník
Přičemž při tvorbě postavy ani nemáme možnost zvolit si pohlaví ty jsou dané povoláním muž bojovník zbytek ženy.

Xpsystem:
Je docela jednoduchý plněním úkolů nebo zabíjením potvor dostáváte experience pointy a po dovršení určité hranice získáte nový lvl s tím souvisí hned dve věci zaprvé dostanete několik bodů které můžete klasicky vrazit do různých vlastností(inteligence,síla atd.) a za druhé dostanete jeden skill point který dáte mistrovy za naučení nové schopnosti nebo zlepšení již využívané.
 
Klady
-Příjemná grafika
-systém questů 
-Autoři často dělají různé eventy a stále na hre pracují.
-Okouzlování předmětů amulety(tak trochu nahrazuje chybějící craft).
-rybaření

Zápory
-Monotónní prostředí
-Neexistují žádné alternativy armorů pouze se dají nabít jinými  amulety proto skoro všichni vypadají stejně.
-Málo jeskyní,doupat,krypt atp.
-Zaspamování měst nabídkami PC obchodů.
-Spousta hackerů,bugerů a jiných podvodníků(nedávejte si stejný název postavy a účtu,pozorně čtěte ceny itemy u PC obchodů).

_____________________________________________________________________


SilkRoad OnlineJoymax
http://www.joymax.com/silkroad/
Poměrně nově v Evropě rozjetý projekt ze kterého se Asiaté teší už nějaký ten pátek.

 

Grafika:
Grafika této hry je opravdu úchvatná a moderní. Textury jsou krásně detailní,voda využívá shadery naplno a zrcadli snad všechno(při dešti se na hladině dokonce vytvářejí kroužky.
Ve hře se mění počasí stejně jako se střídá noc a den. A prostředí je vážně rozmanité (sníh,pouště i klasická zeleň)
-Bloom efekt a jiné kravinky jsou samozřejmost.
-Interface hry mi podezřele připomíná Lineage2. 

Hudba,zvuky
Už v úvodním menu na vás udělá pořádný dojem úvodní píseň která rozhodně nekazí dobový dojem a celkem i ve hře samotné je kvalitní hudební doprovod.
Ozvučení bojů a schopností se dá srovnat s placenými MMORPG ostatně jako všechno v Silkroad Online.
 
Hratelnost
Pro ty co neradi expí mam hodně špatnou zprávu Silkroad je hlavně o něm hra sice obsahuje mnoho questů ale ty jsou jen doplněk k expení typu zabij 50 toho 20toho,pak dej vědět. A s postupující úrovní se  zvětšuje i počet  který sahá do stovek a tisíců nestvůr.
Kromě expení se hráči mohou sdružovat do různých guild a vzájemně se napadat zde mi ale uniká důvod (v L2 nebo Ragnaroku se bojuje o hrady ale zde o nic?)proč bych měl někoho zabíjet.

Hedvábná stezka:
Velkou odlišností Silku od jiných her je systém obchodování a přepadání kdy každý hráč má možnost obléct si jeden ze tří předmětů který určí jeho povolání (zloděj,obchodník,Lovec).Obchodník si koupí svitek s nějakým dopravním zvířetem na které naloží nějaké to zboží které se ziskem prodá v jiném městě jenže ho tam také musí dopravit a k tomu mu mají pomoci lovci kteří jej brání před zloději a ti se naopak nákladu chtějí zmocnit naložit ho na své zvíře a prodat ve městě zlodějů.Na popis jednoduché ale zkuste si být zlodějemJ.

Povolání/tvorba charakteru
Hned v úvodu si všimnete něčeho velmi zajímavého ve hře není žádné povolání! Pouze si vezmete jeden ze skinu(žádné piplání s obličejem ručičkama ani vlasama) nastavíte tloušťku a velikost postavy vyberete jedno ze tri brnění róba,zbroj,protektor(mag. ochrana,fiz.obrana,vyrovnaná obrana) a jednu z pěti zbraní v samotné hře jsou pouze tři druhy zbraní a to meče které se dělí na meče(větší magický útok) a čepele(větší fyzický útok) a stejně tak se dělí druhá zbraň kopí na kopí a velké meče (u nás by jsme použily spíše označení halapartny) a nakonec luky které se neděli na nic (kuše korejci asi neznají)No a hurá do hry. Každá nestvůrka dává dva tipy expů za ten první typ získáváte další levely a nějaký tri body které můžete rozdělit pouze do dvou kategorii a to inteligence nebo síla podle čehož se vám zvyšuje buďto síla skillů(magické útoky),obrana proti nim a také vám přibude nějaká ta mana. Zatím co díky síle se vám zvýší klasický útok/obrana a také vám přibude něco toho života.
A druhý typ zkušeností dobijí skill pointy za které se tradičně dají zlepšit nebo zpřístupnit schopnosti
 
Klady
-Krásná grafika
-systém obchodování
-boss nestvůry
-rozlehlost světa
-rozmanitost a animace nestvůr
-Enchant item systém

 Zápory-monotónní questy
-Umělá inteligence +chybějící patchfinding(ukázkově se zasekávající koně o hradby měst)
-Nudnost hry
-Neexistující craft systém

_____________________________________________________________________OZ worldOZ intermedia
http://oz.ongameport.com/
 
Simulace světa? Ne jen MMO rybaření

 

Grafika
Pamatujete na začátky 3D grafiky? Ne? Pak si zahrajte OZ a určitě si vzpomenete textury jako by snad neměly ani bilinearni filtrování proste pixel kam se podíváš.
Některé objekty jako by ani nenavazovaly na sebe a tvoří mezi sebou mezery do neznáma navíc jejich detailnost by se dala přirovnat nejlépe ke krychli
Voda samozřejmě nezná pojem shader ale překvapivě je do jisté míry transparentní protože jdou skrz ni vidět nějaké obdélníčky představující ryby.
Snad v žádné hře jsem neviděl podobnou kameru jako v OZ maximálně v Rezident Evil ale ten má Renderovanou grafiku zatímco OZ je plně 3D hra každopádně jí považuji za největší zápor téhle hry.
 
Hudba zvuky
Nějakou tu asijskou odrhovačku hra obsahuje ale nic zajímavého.
Zvuky hra překvapivě také obsahuje jako například šplouchnutí vody při nahození nebo šplouchnutí při vylovení celkově asi tak 10zvuků.
 
Povolaní?
Ve hře existuje jen jedno povolání a to je rybář při startu si pouze zvolíte pohlaví získáte tréninkový prut ,spartakiádní obleček a hurá rybařit.
Za pořádné úlovky dostanete (pořádné zkušenosti) a za ty pak úrovně čím větší úroveň máte tím více druhů módních doplňků můžete obléci.
Když prodáte dost ryb a máte dost peněz můžete se porozhlédnout po jiné zábavě.Koupíte si pořádný kvádro pronajmete si velký byt dokoupíte  do něj nábytek a pak můžete jít zase chytat tentokrát už ale ne ryby nýbrž nevěstu.A když jí najdete můžete spolu chytat ryby až do smrti.
Může se vám to zdát směšné ale tato hra má vlastně většinu principů všech dnešních MMORPG jen je nepřikrývá do slušivého kabátku grafiky.

 Klady
-Proto aby jste si zahrály nemusíte zabít 99434563453446546 příšer
-Změna denní doby den/noc
-Hodně druhů oděvů
-Netradiční pojetí MMORPG
-Malá velikost klienta.
 
Zápory
-Zastaralá grafika
-Kamera
-nuda
 
_____________________________________________________________________
 

GoonZu Online
Ndoors Corporation
http://luminary.ndoorsgames.com/


 
Klasika RPG v 2D
 
Grafika
Proste pohádkově Asijský styl nechci říct manga to ne proste asijskýJ ale hezký.
 
Hudba/zvuky
Celou hrou vás provází takové pohodové Asijské odrhovačky dobré na uklidnění nebo na zcvoknutí podle toho jak dlouho hrajete.
Hovory s NPC jsou dabované….Korejsky
 
Hratelnost
Hra bohužel není úplně přeložená do angličtiny a tak narazíte na mnoho klikyháků a většina NPC má kilometrové jména které nám Evropanům spíše připomínají registrační klíče než jména.Popravdě sem tuto hru hrál asi 10minut takže jí nedokážu popsat ani pořádně ohodnotit.
 
Klady
-Hezká kreslená grafika
-Možnost jezdit na koni
 
Zápory
-Lagy
-Korejština
 
_____________________________________________________________________
 
 
Conquer Online a Monster & MEhttp://www.conqueronline.com/index.htmlhttp://www.monsterandme.com/

 
Tyto dvě hry si ani nedovolím nijak hodnotit hrál jsem je opravdu jen malou chvilku dal jsem je dohromady protože se mi zdály hodně podobné alespoň po grafické stránce ale v principu by měly být odlišné zatímco Conquer se drží klasického stylu RPG  v Monster & Me by mělo jít o chování a cvičení zvířátek ala Pokémon.

 
_____________________________________________________________________
 
PlaneshiftAtomic Blue
http://www.planeshift.it/
 


Přesto že tahle hra vypadá na první pohled docela pěkně animace a celková nedodělanost z ní dělají totální propadák.

_____________________________________________________________________
 


Knight OnlineWizgate  a Noah Systém
http://www.knightonlineworld.com/


 
Hra byla původně vyvíjená jako placená  ale neobstála v porovnání s konkurencí. Dnes má už na první pohled zastaralou grafiku ale stále jí hraje plno hráčů mezi nimiž je i pár Čechů.


_____________________________________________________________________

 
Martial Heroes (D.O. Online)Další korejský počin 3D hra s poměrně slušnou grafikou která má údajně problémy s animacemi.
 
_____________________________________________________________________


Rubies of Eventide
Cyber Warrior Inc.


 
Tuto hru jsem hrál už pěkný pátek zpátky bohužel se starým počítačem trvalo nahrávání lokací přiliž dlouho na to abych se této hře nějak dlouho věnoval.

Systém bojů a ovládání mi připadalo hodně chaotické prostě bych od ní nečekal zázraky.

_____________________________________________________________________
 

Ethernal Lands


 
Stařičce vypadající hra která má opravdu minimální velikost(25MB 30MB linux) a požadavky.

Bohužel se mi jí nepodařilo rozběhnout možná nefunguje pod XP.

_____________________________________________________________________ 

 
MU Online
Webzen Inc.


 
Jak je vidět Korejci ve free MMORPG vládnou a i tahle hra pochází z jejich dílny.

Má poměrně hezkou grafiku a v nejbližší době jí chci sám vyzkoušet.

  
Tak to je vše teda není ale myslím že to stačí ne?

 
Příbuzné odkazy
· Více o Online Hry
· Novinky od Jindragon


Nejčtenější článek v Online Hry:
Průvodce Free MMORPGs


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 4


Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout stránku Vytisknout stránku


Související témata

Co se kde šustlo

Copyright © Sdružení Online zábavy, Všechna práva vyhrazena
Můžete šířit naše zprávy pomocí tohoto souboru backend.php
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund