Welcome to Sdružení ONLINE zábavy

Hledat   v  

  Vytvoř účetDomů | Vložit příspěvek | Tvůj účet | Obsah | Témata | Top 10  

Navigace
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Diskuze SOZ
· Downloads
· Hledat
· NWN server status
· NWN2 server status
· Obsah
· Slovníček pojmů
· Statistiky
· Témata
· Webové odkazy

Obsah
NWN obecně
NWN World Building
Průvodce PW NWN
SOZ
SOZ Forum

NWN světy
Arkhalia
Demona
Dragon Hammer
Equilibrie
Gwain Tharr
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
Mystake
Sferie
Thalie

NWN fora
Arkhalia
BG TSCC
Demona
Demona2
Dragon Hammer
Equilibrie
GamePark
Ilandria2
Kandelábrie1
Kandelábrie2
NWN 1
NWN 2
Thalie

NWN stránky
Čeština do NWN1
Bioware
BioWare Social Network
NWN GamePark
NWN Lexicon
NWN Speciál
NWN Vault (IGN)
NWN Vault (Nový)
NWN Wikipedia
NWN2 CZ překlad
NWN2 Blog
NWN2 scripting
NWN2 Toolset Guide
NWN2 Toolset manuál
Seznam NWN serverů
NWNWiki
NWN2Wiki

Subdomeny
Demona
DragonHammer
Gwain Tharr
NWNWiki

D&D stránky
D20 v kostce
Překladový klíč
WotC

Herní weby
Bonusweb.cz
Doupě.cz
gamerzines.com
mmogames.cz
mmorpg.com
mmorpgtoplist.com

  
Vychytané NPC

Asi jen čistý PvP modul se obejde bez NPC postav (Non Player Character), které ovládá počítač(nemrtví, banditi, ale i stráže, obchodníci). Pokročilí stavitelé NWN modulů dobře vědí co může v modulu způsobit nepovedené NPC. Pokud chcete docílit maximální hratelnosti vašeho modulu, musíte se s vašimi NPCéčký pořádně pomazlit. Jak vytvořit hratelné a vyladěná NPC vám v tomto malém návodě poradí NWN veterán Mole.

Testování je matka moudrosti, dalo by se v tomto případě říct. Cokoliv tu napíšu nebude mít smysl bez několikanásobného testování a nejlépe hned s několika hráči. WB vždy ví, pro jaký hráčský level dělá svoje NPC a musí je postupně vyladit a otestovat ke své spokojenosti. Nikdo nikdy neodhadne sílu hráčů z toolsetu a už vůbec ne partu hráčů - sílu kombinací jednotlivých povolání. Zdůrazňuji, že minimálně jeden až dva testy všech NPC jsou třeba.

Statistiky – Začneme obranným číslem (AC). Podle manuálu každý rychle přijde na to, jaký útok má asi tak válečník na daném levelu. NPC by mělo mít takové AC, aby bojovník měl větší šanci ho zasáhnout, než 50:50. Není totiž nic víc frustrujícího, než když do někoho řežu a trefím ho jednou za minutu. Časté zásahy do našeho NPC nám nebudou vadit tak, jak se na první pohled zdá. Viz pokračování.

Životy (HP) - jsou také jednou z nejdůležitějších statistik a většina NPC by jich mělo mít velmi mnoho. Hráč si potřebuje svoje NPC pořádně užít, stejně tak NPC potřebuje mít dost času na svoje kousky (kouzla, featy …) než umře. Vysoký počet životů u jednoho NPC také znamená to, že nemusíme při setkání nastavovat velký počet NPC. Stačí jich potom minimální počet a tím se dá nepatrně zapůsobit na snížení lagů. S životy také úzce souvisí léčení NPC, tzv flašky. Jeden heal v inventáři NPC (nebo kouzlo) velmi zvýší šance našeho NPC proti hráčům.

Resist - další věcí, která zabrání našemu NPC, aby nebylo jen zdrojem expů, jsou resisty. Ať už resist jako takový, nebo imunita na zranění, NPC by určitě nějaké mít mělo. Rozhodně ne všechny. WB musí hráče donutit, aby zjišťovali, čím dané NPC zabít. Stoprocentní imunita na jeden nebo dva druhy zranění není na škodu. Tvůrce NPC by se měl vyhnout snížení imunit, protože takovéto snížení je v popisku NPC okamžitě vidět a hráč na něho může reagovat velmi rychle. Lepší je přidat s mírou všechny ostatní resisty okolo a nechat hráče zjišťovat, co chybí.

Resist Soak - je něco podobného, ale může nám také sloužit jako jemný filtr nízkých levelů v lokaci. Pokud je WB dostatečně informován o dostupnosti zbraní a zbrojí v modulu, může svému NPC dát takový Soak, že velmi nízký level nebude mít proti němu šanci. Například, pokud dělám lokaci s NPC zhruba pro level 15 a vím, že takový hráč má běžně zbraň +4, můžu si dovolit Soak +4 a vyřadit tak ze hry nízké levely za předpokladu, že takovou zbraň nemají.

Kouzla - pokud vytváříme kouzlící NPC, musíme dát pozor na to, kolik našemu NPC dáme kouzel. Příliš velký počet tzv. boostů nám naše NPC vždy na začátku boje na několik okamžiků zaměstná natolik, že může umřít dříve než kouzlení dokončí. U útočných kouzel už na tom tolik nezáleží.

U nastavování záchranných hodů by se dalo říct, že dobře postavený build by měl mít šanci naše NPC přehodit. Ostatní by měli mít šanci mizivou (čekatelé na jedničku).

Imunit by se mělo nastavovat co nejméně. WB by se měl snažit využívat spíše záchranné hody a pro imunitu sáhnout až v případě nutnosti nebo záměru.

Kombinace – Vždy je nutné mít na paměti, že je pro hráče jednoduché pobít skupinku NPC válečníků, ale už je pro něho těžší, pokud mezi nimi budou i jiné povolání. Tam, kde to vyhovuje požadavkům příběhu je dobré umístit co nejevíce „druhů“ NPC.

Nakonec odkaz na návod, který vám pomůže při tvorbě vašich potvůrek:

Tvorba vlastní potvory (BioWare)

Copyright © by Sdružení ONLINE zábavy Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 2005-12-17 (1780 čtenářů)

[ Zpět ]
Copyright © Sdružení Online zábavy, Všechna práva vyhrazena
Můžete šířit naše zprávy pomocí tohoto souboru backend.php
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund